Ogromne sumy za świąteczne piosenki. Ile zarobią gwiazdy na bożonarodzeniowych koncertach?

Święta to czas pachnącej choinki, pysznego jedzenia i pięknych melodii. To także okres, w którym gwiazdy muzyki mogą oczekiwać na naprawdę lukratywne oferty. Na konto niektórych z nich w tym roku trafi sześciocyfrowa kwota. Ile zarobią piosenkarki i piosenkarze na bożonarodzeniowych koncertach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Świąteczne piosenki to idealna okazja dla artystów, aby przypomnieć o sobie fanom. Składanki ulubionych kolęd i pastorałek w wykonaniu największych gwiazd co roku cieszą się ogromną popularnością. Nie można także zapominać o bożonarodzeniowych koncertach. Świąteczne występy to prawdziwa gratka dla artystów. 

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

Które gwiazdy zarabiają najwięcej w święta? Są dwie liderki

Wśród polskich muzyków, dwie piosenkarki to niekwestionowane królowe świąt. Są to oczywiście Beata Kozidrak i Maryla Rodowicz. Artystki co roku biorą udział w wielu zimowych koncertach, udzielają się w programach telewizyjnych, a także występują na dobrze płatnych prywatnych imprezach. Poza tym pojawiają się na wielu bożonarodzeniowych albumach. 

Beata Kozidrak, jak donosi "Super Express" ma zarobić ponad milion złotych za świąteczne występy. Na konto Maryli Rodowicz wpłynie o wiele mniejsza kwota, jednak nadal robi wrażenie. Według doniesień ma to być około 540 tysięcy złotych. Oprócz nich na zimowy zarobek nie może narzekać Anita Lipnicka. Według najnowszych informacji artystka ma zarobić w okresie świątecznym ok. 980 tys. zł. 

Świąteczne hity to gratka nie tylko dla polskich artystów. Mariah Carrey co roku zgarnia miliony

"All I Want for Christmas Is You" Mariah Carrey to niekwestionowany hit świąt. Artystka do dziś uznawana jest za prawdziwą królową Bożego Narodzenia. Jak wiadomo, z tytułami królewskimi najczęściej idą w parze ogromne sumy. Tak jest również w tym przypadku. Według doniesień piosenkarka zarobiła 50 mln dolarów, czyli ok. 225 milionów złotych przez pierwsze 19 lat istnienia piosenki. Według ustaleń gwiazda zarabia około 2,5 mln dol. rocznie. 

Więcej o: