Kiedy niedziele handlowe w grudniu 2022? W tych dniach zrobisz świąteczne zakupy

Kiedy niedziele handlowe w grudniu? Ze świątecznymi wizytami w centrach handlowych można w tym roku poczekać do ostatniej chwili. Sklepy będą otwarte w tym miesiącu w aż dwa pełne weekendy. Przygotowując się do zakupów na Boże Narodzenie, weź pod uwagę też ostatnie dni tygodnia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aż dwie niedziele handlowe w grudniu. Według ustawy o ograniczeniu handlu, w tym miesiącu sklepy dwukrotnie pozostaną otwarte przez cały tydzień. O jakie daty chodzi? Jeśli czekasz ze świątecznymi zakupami na ostatnią chwilę, wybierz się do galerii właśnie wtedy.

Zobacz wideo Zakupy w 100 sekund? Blicharski: Wiele firm chce wydłużać ten czas, my staramy się go ograniczyć

Kiedy niedziele handlowe w grudniu?  Sklepy pozostaną otwarte 11.12

W tym roku jedynie w trakcie siedmiu niedziel sklepy pozostały otwarte. Dwa takie dni przypadły na ostatni miesiąc. Świąteczne zakupy będzie można zrobić już 11 grudnia. Ustawa o ograniczeniu handlu nie dotyczy jednak wszystkich placówek. Przez cały weekend klientów obsługiwać będą wybrane stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, cukiernie, kawiarnie, lodziarnie, restauracje oraz sklepy, w których handel prowadzony jest przez właściciela biznesu, lub członków jego rodziny. 

Niedziele handlowe w grudniu 2022. Czy w wigilię sklepy będą otwarte?

Kolejną niedzielą handlową w grudniu jest 18.12. Będzie to ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem. W świątecznym tygodniu zakupy będzie można zrobić najpóźniej w sobotę. Czy oznacza to, że wigilię sklepy pozostaną otwarte? Według ustawy o ograniczeniu handlu wykonywanie czynności związanych z tym zagadnieniem gospodarki po godzinie 14 jest zabronione.

Z tego powodu można spodziewać się, że większość dyskontów pozostanie czynna do godziny 13. Przez ostatnie 60 minut pracownicy najpewniej poświęcą się czynnościom niezwiązanym z obsługą klientów, takim jak np.rozliczenie i zamknięcie dnia w systemie sklepowym. 25 oraz 26 grudnia markety zostaną zamknięte na czas świąt

Więcej o: