Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety? Wsyp to na 30 minut do muszli, a problem zniknie na dobre

Brzydki zapach wydobywający się z toalety to problem, z którym spotkało się wiele z nas. Jak się go pozbyć? Jest na to prosty sposób. Wystarczy, że wsypiesz to do muszli i odczekasz 30 minut. Poznaj banalny trik, dzięki któremu przestaniesz się martwić nieprzyjemnym aromatem w łazience.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Utrzymanie toalety w czystości to dość wymagające zadanie. Nawet przy częstym sprzątaniu z muszli może zacząć wydobywać się brzydki zapach. Jak się go pozbyć? Wystarczy, że skorzystasz z tego banalnego triku, a pożegnasz się ze smrodem na długo. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Wsyp to do toalety. Po 30 minutach całkowicie pozbędziesz się brzydkiego zapachu

Jednym z najskuteczniejszych produktów do czyszczenia toalety jest... soda oczyszczona. Proszek w mig pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów, a co więcej, wybieli przebarwioną powierzchnie. Trik wykorzystujący ten środek jest banalnie prosty. Wystarczy, że wsypiesz łyżkę sody bezpośrednio do muszli i odczekasz 30 minut. Po tym czasie zauważysz, że na dnie toalety zbierze się gęsta piana. Za pomocą szczotki lub ściereczki rozprowadź ją po porcelanie. Na sam koniec spuść wodę. Jeśli na powierzchni muszli zostanie reszta środka, dokładnie go spłucz. Brzydki zapach zniknie w mgnieniu oka. 

Jak pozbyć się uciążliwych zabrudzeń? Wystarczy, że połączysz te dwa produkty

Do usunięcia wyjątkowo uporczywych zabrudzeń warto skorzystać z mieszanki octu i sody oczyszczonej. Dzięki tym produktom nie tylko dokładnie oczyścisz muszlę, ale także pozbędziesz się brzydkiego zapachu i przebarwień. Połącz ze sobą kilka łyżek proszku i szklankę kwasu. Rozprowadź środek po powierzchni toalety i odczekaj kilka minut. Przede wszystkim zwróć uwagę na przebarwione miejsca. Nałóż na nie dodatkową warstwę mieszanki. Aby wzmocnić działanie domowego detergentu, możesz dodać do niego nieco soku z cytryny. Dzięki temu w szybki sposób dokładnie wyczyścisz muszlę.

Więcej o: