Jak zapakować prezent? 5 trików na efektowny podarunek. Są banalnie proste i tanie

W podarunkach czekających pod choinką nie liczy się wyłącznie wnętrze, ale i piękne opakowanie. Jak zapakować prezent, aby cieszył oczy na długo przed otwarciem? Oto pięć trików, dzięki którym świąteczna niespodzianka będzie efektownie się prezentować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zapakować prezent? Poznaj 5 pomysłów na ładne opakowania, które przykują uwagę do podarków pod choinką. Są banalnie proste i tanie.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu "Ciałość"

Worek na prezenty i inne triki na podarunki. Miła świąteczna niespodzianka za grosze

Jednym z najprostszych pomysłów na ładne opakowanie prezentu jest świąteczny worek. Przystrojony pokrowiec i to idealny patent na drobne podarki. Znajdziesz go w wielu sklepach internetowych za mniej niż 10 złotych! Wystarczy, że włożysz do niego upominki i zawiążesz sznurek na górze torby. Połóż zawiniątko pod choinką, a na pewno wzbogacisz bożonarodzeniową atmosferę. 

Jak zapakować prezent? W wielu najpiękniejszych dekoracjach dominuje prostota. Włóż podarunek do dowolnego pudełka i owiń je w jednobarwny papier. Następnie ozdób go w elementy kojarzące się ze świętami. W internecie znajdziesz wiele takich ornamentów: suszone pomarańcze, gałązki iglaków, szyszki etc. Na koniec przywiąż całość ładną, grubą nitką. Tak przygotowany prezent ucieszy każdego. 

Częstym sposobem na pakowanie prezentów jest owinięcie ich w papier ze świątecznymi ozdobami. Jednak jak to właściwie zrobić? Trik na ładne pakunki jest banalnie prosty. Wystarczy, że rozłożysz wybrany papier na ziemi, a następnie połóż na nim pudełko z podarunkiem, tak aby z każdej strony można było je owinąć opakowaniem. Odetnij nadmiar owijki, a następnie połącz ze sobą najdłuższe boki taśmą klejącą. Górne i dolne boki wygładź do linii zagięcia. W ten sposób powstaną dwa trójkąty. Sklej je z resztą pudełka, tak aby na siebie nie nachodziły. 

Oto kilka inspiracji od Eweliny Surlej, które można zobaczyć na jej profilu Creatywniej na YouTube

 

Jak zrobić kokardę ze wstążki? Poznaj sposób na piękne opakowanie prezentu

Zapakowany prezent warto ozdobić piękną wstążką. Najprostszym sposobem jest kupienie jednorazowej wstążki przylepianej do podarunku taśmą dwustronną. Jeśli natomiast chcesz własnoręcznie przygotować kokardę, wyposaż się w tasiemkę prezentową. Połóż pudełko z upominkiem wieczkiem do góry, a następnie okręć opakowanie końcówką wstążki. Przytrzymuj jeden koniec lewym kciukiem, a drugi prawą ręką. Przełóż tasiemkę z prawej dłoni pionowo wokół prezentu. Całość wyrównaj. W ten sposób na środku podarku powstanie supeł. Za pomocą górnej końcówki wstążki zrób pętle, a następnie owiń jej dolny koniec wokół tej pierwszej. Dzięki temu otrzymasz piękną wstążkę, która upiększy każdy prezent.

 
Więcej o: