Czy w Wigilię można pić alkohol? Ksiądz rozstrzyga częsty dylemat

Czy można pić alkohol w Wigilię? Na to pytanie za pośrednictwem TikToka postanowił odpowiedzieć ksiądz Sebastian Picur. Rozwiał tym samym często pojawiające się wątpliwości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Alkohol w święta to temat, który często w wielu domach budzi skrajne emocje. Czy picie czegoś mocniejszego jest dozwolone w Wigilię? Na to pytanie odpowiedział ksiądz Sebastian Picur.

Zobacz wideo Czy alkohol może pojawić się na wigilijnym stole?

Picie alkoholu w Wigilię - tak czy nie? Ksiądz rozwiewa wątpliwości

Sebastian Picur to ksiądz, który stał się bardzo popularny na TikToku. Duchownego obserwuje już ponad pół miliona użytkowników. Kapłan znany jest ze swojego oddania wobec wiary, szczerości i humoru. Tych cech nie zabrakło także podczas jego wypowiedzi o świętach.

Czy na Wigilii pijecie alkohol, tak jak jest to w tradycji katolickiej? - spytał jeden z użytkowników w komentarzach.

Ksiądz szybko mu odpowiedział. Duchowny w swojej odpowiedzi użył dźwięku słów, Mateusza Borka. Znany dziennikarz sportowy wypowiadał się wtedy na zupełnie inny temat, jednak wypowiadane przez niego kwestie idealnie pasują do przemyśleń księdza:

Odstąpmy od tego, odstąpmy od tego, wycofajmy się z tego pomysłu, bo jest to... nierozsądne, jest to niepotrzebne, jest to niemoralne

"Będzie wódeczka na stole?". Ksiądz zdradził, jak wyglądały święta w jego rodzinie

Niedługo po nakręceniu powyższego filmiku, duchowny nagrał kolejne wideo. Tym razem nie używał żadnego z dostępnych na platformie dźwięków, tylko opowiedział o Wigilii w swojej rodzinie. Pytanie, jakie otrzymał ksiądz Picur brzmiało:

Będzie wódeczka na stole na Wigilię jak w każdej normalnej polskiej rodzinie?

- Od kiedy pamiętam, w moim rodzinnym domu podczas Wigilii nie było alkoholu. - podkreślał kapłan - Jest to jak najbardziej normalne. Pozdrawiam - zakończył.

Więcej o: