Większość kobiet goli nogi w niewłaściwy sposób. Poznaj trik na gładką skórę bez podrażnień

Czy da się golić nogi bez narażania ich na podrażnienia i krostki? Dla wielu te rzeczy idą zwykle w parze. Jak się okazuje, istnieje sposób na gładką skórę bez podobnych problemów. Wystarczy znać tę zasadę, a zapomnisz o "truskawkowych nogach" na dobre.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok to prawdziwa skarbnica porad i trików dotyczących urody. Jedną z rad podzieliła się także użytkowniczka @joannajkenny, według której, wszystkie marki maszynek do golenia od lat oszukują kobiety. Influencerka przedstawiła sposób na gładką skórę, bez podrażnień i krostek.

Zobacz wideo Tępe nożyczki lub maszynka? Zanim pójdziesz kupić nowe, zobacz, jak przedłużyć życie starych!

Jak ogolić nogi, aby ich nie podrażnić? Wystarczy jeden prosty trik

W większości reklam maszynka do golenia jest skierowana rączką ku ciału użytkowniczki. Z tego powodu mnóstwo kobiet decyduje się na depilację, ciągnąc ostrza od stopy do kolana. Jak się okazuje, to właśnie przez to pojawiają się zaczerwienienia i krostki, dając efekt tzw. truskawkowych nóg. Według Joanny, aby uniknąć podrażnień, wystarczy jedynie obrócić maszynkę. Tnąc włoski poprzez ciągnięcie urządzenia w dół kończyny, usuwamy je zgodnie z naturalnym kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu nie narażamy skóry na wymienione wcześniej przypadłości. - Zwykle nie golę nóg, ale musisz to zobaczyć dla siebie - podkreślała influencerka w swoim materiale - Przekręć maszynkę i przeciągaj ją z góry na dół. Albo nie gol - to zależy od ciebie - podsumowała.

Jej sposób zaskoczył widzów. "Jak mogłam robić to źle od gimnazjum?!"

W komentarzach pod filmikiem Joanny można znaleźć wiele zaskoczonych osób. Duża część kobiet goliła nogi w niewłaściwy sposób już od najmłodszych lat. 

OK, mam 31 lat i robię to źle od dwóch dekad.
Jestem w szoku. Jak mogłam robić to źle od gimnazjum?!

Materiał spotkał się także z pewnymi wątpliwościami oglądających. Kilka użytkowniczek od razu zauważyło, że golenie pod włos pozwala znacznie bardziej skrócić włoski. 

Mam bardzo krótkie włoski na nogach, więc kiedy korzystam z tego sposobu, nic się nie dzieje i wcale ich nie golę.
Więcej o: