Sophia Loren: ikona piękna

Kobieta, która stała się legendą za życia oraz uznawaną na całym świecie ikoną piękna. Mimo upływu lat nie traci wrodzonego szyku i elegancji.

Sophia Loren stała się ikoną urody i legendą włoskiego kina. Historia jej życia przypomina opowieść o Kopciuszku . Wychowywała się w biedzie w małym miasteczku niedaleko Neapolu. Jej życie zaczęło się zmieniać, gdy jako piętnastoletnia dziewczyna zwyciężyła w konkursie piękności. Nagrodą był bilet kolejowy do Rzymu i niewielka suma pieniędzy. Sophia skorzystała z możliwości i pojechała do Wiecznego Miasta, skąd już nigdy nie wróciła na prowincję.

Wzięła udział w kolejnym konkursie piękności , współorganizowanym przez Carlo Pontiego. Producent filmowy był po wielkim wrażeniem Sophii. Zaproponował jej niewielką rolę w swojej nowej produkcji. Dwa lata później zagrała w filmie "Quo vadis", po którym zaczęła otrzymywać coraz więcej znaczących ról. Zmieniła nazwisko z Sofia Villani Scicolone na Sophia Lazzaro, a potem - Sophia Loren. Carlo Pontiego poślubiła jako dwudziestotrzyletnia dziewczyna (on był niemal dwukrotnie straszy).

Sophia Loren i Carlo Ponti.Sophia Loren i Carlo Ponti. sophialoren.org

Dziś uznawana jest za najlepszą włoską aktorkę dramatyczną. Otrzymała dwa Oskary (za film "Matka i córka" oraz za całokształt twórczości).

W 2001 r. magazyn "People" uznał ją za "jedną z najpiękniejszych i odpornych na upływ czasu kobiet na świecie", zaś d wa lata temu pozowała do kalendarza Pirelli.

Dziś ma 75 lat i wciąż zachwyca nie tylko wyjątkową urodą, ale przede wszystkim ponadczasową klasą.

Lula.pl jest patronem nowej produkcji kinowej pt. "Dziewięć", w której jedną z głównych ról zagrała Sophia Loren. Sophia Loren w 'Nine'.Sophia Loren w "Nine". materiały prasowe

alat

Zobacz też:

7 fryzur, które zmieniły świat

Czytaj w Znam.to: Pomadka, mój najcenniejszy skarb

Więcej o: