Polki Idolki III RP - pierwsza dziesiątka

Na podstawie Waszych internetowych zgłoszeń powstała lista kandydatek do tytułu Polki Idolki III Rzeczypospolitej. W kolejnych trzech tygodniach pokażemy ich zdjęcia opatrzone Waszymi komentarzami. Spośród nich wybierzecie pięć kobiet - najważniejszych, najpopularniejszych Polek ostatniej dekady.

Wyzwolona trzydziestka

Czyli kiedyś stara panna, dziś trochę karierowiczka, niezależna, zgrabna, zadbana, zabiegana, z komórką, laptopem i wiecznym brakiem czasu.

Jolanta Kwaśniewska

Wykreowana przez media na Pierwszą Damę Rzeczypospolitej. Kobieta - ideał uniwersalny. Inteligentna, wykształcona, działająca publicznie, a jednocześnie wierna żona wspierająca swego męża jako jego ozdoba. Niedoścignione marzenie wielu mężczyzn, a także kobiet.

Grażyna Torbicka

Jest genialnym przykładem self-made woman, kobiety, która umie sama siebie wypromować i wie, jak wygrywać wszystkie plebiscyty popularności. Z czarującym uśmiechem nieschodzącym z ust. Profesjonalna i taktowna; "dyżurna" prowadząca wszelkiego rodzaju uroczystości - wiadomo, każde jej wyjście to sukces. Jest jak posąg - idealna, zawsze na dystans. No, ale kocha kino.

Dorota Masłowska

Można lubić jej debiutancką "Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną" albo jej nie lubić, ale nie da się ukryć, że jej napisana w ciągu kilku tygodni przed maturą powieść narobiła sporo szumu. Masłowska szturmem wdarła się na łamy gazet codziennych i tygodników. Może po swojej drugiej powieści zostanie prawdziwą Polką idolką?

Małgorzata Chmielewska

Nie wiem, czy będzie idolką, ale jestem pewna, że powinna nią zostać. Właśnie dlatego, że taka działalność jak jej pozostaje zwykle na drugim planie

i tylko czasem na chwilę rozbłyska blaskiem silniejszym niż cokolwiek innego.

Zyta Gilowska

Za błyskotliwość, inteligencję, niesłychaną energię i odwagę w wyrażaniu często niepopularnych opinii.

Kayah

Bije z niej siła, widać ją, słychać w muzyce i tekstach. Determinacja, jaką wykazała, czekając na swój wielki moment, zasługuje na podziw.

patrycja7

Charakterystyczny oryginalny wokal, piękna kobieta, troskliwa i równocześnie przebojowa matka. Szturmem podbija listy przebojów. Trzy pokolenia śpiewają na koncertach "prawy do lewego" i "zganiają" wszystko na "testosteron".

Grażyna Szapołowska

To polska Catherine Deneuve - zdecydowanie najseksowniejsza spośród aktorek.

Sylwia Gruchała

Za piękno mistrzyni w sporcie i życiu.

Renata Beger

Raczej antyidolka... Mimo to symbolizuje polską pochwałę głupoty, ale w końcu jaki kraj, taki symbol seksu. :P

seba1984

Jej "kurwiki w oczach" rozłożyły wszystkich na łopatki!!! i zwróciły uwagę na to, że poseł RP również ma potrzeby seksualne!

Więcej o: