Polki Idolki III RP - druga część kandydatek

Oto kolejna seria wybranych przez Was idolek ostatniej dekady

Anna Patrycy

Symbol spełnionego marzenia. Marzenia z czasów, kiedy paczka waty była szczęściem, szczęściem niewysłowionym były podpaski grubsze od dzisiejszych pampersów, a skrzydełka i siateczka dry weave (które Patrycy reklamowała) były wtedy s.f. w czystej formie.

Krystyna Janda

Ma moc. Marzę o tym, żeby choć troszkę być taka jak Ona. Cudowna aktorka, pisarka, matka, żona i co tam jeszcze... po prostu Rubin.

Edyta Górniak

Podbiła serca wielu i zyskała wrogów. A znaczy to, że jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno obok niej przejść obojętnie. Ludzie nienawidzą jej do bólu, ale i kochają do łez. Jej nazwisko symbolizuje talent, ujmującą urodę, modę, sukcesy, skandale - zarówno "towarzyskie",jak i artystyczne.

Danuta Hubner

Niezwykle mądra kobieta, zawsze zna odpowiedź.

Elegancka i opanowana, w unijnej tematyce najlepiej obeznana. 100 proc. dyplomacji nieodzowne na każdym kroku negocjacji.

Maria Janion

Najmądrzejszy człowiek (kobieta) w Naszej Ojczyźnie.

Olga Tokarczuk

Jest dla mnie Rembrandtem współczesnej polskiej prozy; znawcą ludzkich dusz.

Z jej książek nauczyłam się współczucia.

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Pomimo dojścia tak wysoko nie zmieniła zasad i wartości, które były dla Niej najważniejsze. Jedyna kobieta polityk z prawdziwego zdarzenia. Inteligentna, elegancka, miło popatrzeć i posłuchać.

Janina Ochojska

Jej życie to świadectwo siły, odwagi i dobra. Pokazała nam wszystkim, że prawdziwa pełno- i niepełnosprawność to nie kwestia ciała, ale ducha, serca i umysłu. Chociażby dlatego, że na internetowej stronie PAH od dawna nie ma bannerów ze sponsorami i kiedy klikam na pajacyka, nie mam pojęcia, czy ktoś wydał dziś na obiady dla dzieci chociaż 5 gr. Swym zaangażowaniem wyzwala w ludziach prawdziwą ofiarność i czyni świat nieco lepszym.

Ewa Łętowska

Rzecznik praw obywatelskich nie do podrobienia. Wybitna postać, wielostronne zainteresowania. Dobrze, że wbrew namowom nie interesowała się polityką.

Spełniona w życiu zawodowym i osobistym.