Polki Idolki III Rzeczypospolitej

Dziś kończymy prezentację Waszych zgłoszonych w internecie kandydatek do tytułu Polki Idolki III Rzeczypospolitej. Ich zdjęcia są opatrzone Waszymi komentarzami. Teraz spośród trzydziestu (pełna lista i zasady głosowania na kuponie) wybierzcie pięć najważniejszych, najpopularniejszych Polek ostatniej dekady. Finał w sylwestra

Joanna Brodzik

Uosobienie dziewczyny XXI wieku: jej Kasia (z "Kasi i Tomka")jest i nowoczesna, i chce mieć dzieci, i świetnie wygląda.

Bezrobotna

Przymusowa mistrzyni w wiązaniu końca z końcem. Jak wyżyć za 500 zł miesięcznie i się nie załamać. Nowy rodzaj "żebractwa" ciągnie ją do dołu, ale ona się nie poddaje. Dokształca się albo całkowicie zmienia zawód, puka do wielu drzwi, robi wszystko, by utrzymać rodzinę.

Kinga Dunin

Za ostry język. Za to, że niczego i nikogo się nie boi. Za świetne książki o moralności dla młodzieży. Za umiejętność zmiany szaroburzyzny myślowej czytelników (-czek).

Wisława Szymborska

Laureatka Nagrody Nobla, poetka próbująca wskrzesić ducha myślenia krytycznego i odrobinę dystansu

do Wielkich Spraw Naszej Ojczyzny. Za poczucie humoru, za dystans do siebie i świata, za fantastyczne wiersze.

Sława prawie jej nie "dotknęła", nie zakłóciła rytmu życia i twórczości. Kojarzy mi się z piosenką Młynarskiego "Róbmy swoje". A ona robi, i to jak! Potrafi mówić o rzeczach wielkich z niespotykaną prostotą.

Kora

Mimo upływu lat, zmiany ustroju zawsze ma coś mądrego do powiedzenia, zawsze jest "świeża" intelektualnie i estetycznie. Przykład, jak cudnie można połączyć piękno duszy z pięknem ciała. Jest mi bliska jako matka dwóch synów (też mam dwóch chłopaczków). Daje mi nadzieję, że można pogodzić te dwa powołania - bycie matką i życie zawodowe - wyglądać pięknie i wyjść z sytuacji bez szwanku. Dlaczego Kora? Posłuchajcie "Luccioli" i będziecie wiedzieć dlaczego!

Irena Eris

Kobieta sukcesu. Stworzyła markowy polski kosmetyk dzięki swojemu permanentnemu dążeniu do celu. Kobieta z klasą.

Izebala Jaruga - Nowacka

Walczy o sprawy kobiet! I to o te najważniejsze! Domaga się dla nas równych zarobków i równych szans na karierę, łatwiej dostępnej antykoncepcji. Pełnomocnik rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn jest feministką i jednocześnie piękną i elegancką kobietą. Ma wielką klasę!

Manuela Michalak

Wbrew stereotypom, nietelewizyjnym warunkom fizycznym przebiła się do serc fanów pierwszej polskiej edycji "Big Brother". Nie dość, że doszła do finału (choć przegrała ze strażnikiem miejskim Januszem Dzięciołem), była jedną z najpopularniejszych postaci w domu Wielkiego Brata, to jeszcze została na ekranach telewizorów, współprowadząc program rozrywkowy.

Hanna Suchocka

Pierwsza kobieta premier III RP - to coś. Jako polityk nigdy się nie zeszmaciła.

Anna Dymna

Z tej kobiety bije dobroć. Ona pokochała życie takie, jakie jej dano. Jest normalną kobietą bez manier gwiazdy. Cudowna, ciepła, przyjacielska, wybitna aktorka i człowiek.