Nie ma nóg, jeździ na desce i jest modelką, a z niepełnosprawności drwi. "To tylko słowo"

Niepełnosprawność to tylko słowo, które nie pozwala ci być w pełni tym, kim jesteś - mówi 25-letnia Kanya Sesser, która urodziła się bez nóg. Ich brak bynajmniej nie przeszkadza jej w spełnianiu swoich marzeń.

Kanya robi karierę w modelingu, surfuje pośród wysokich, morskich fal, a akrobacjami, które wyczynia na deskorolce w skateparku, wzbudza zachwyt i szacunek. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że 25-latka urodziła się bez nóg.

 

Brak kończyn nie jest dla niej żadną barierą. Kanya swoją odmienność traktuje jako coś normalnego. Niepełnosprawność? Dla niej to słowo w ogóle nie istnieje. 

Niepełnosprawność to tylko słowo, które nie pozwala ci być w pełni tym, kim jesteś.

- mówi w rozmowie z Unilad Kanya i dodaje, że woli, kiedy nazywa się ją "wyjątkowo inną".

 
Wciąż mogę poruszać się, używając rąk. Kiedy rodzisz się bez czegoś, musisz samemu przezwyciężyć życiowe trudności, wybierając do tego swój własny sposób.

Wyjątkowe dziecko

Historia 25-latki, która urodziła się w Tajlandii, jest równie wyjątkowa jak i ona sama. Jako mała dziewczynka Kanya została porzucona w szczerym polu obok jednej z dróg prowadzących do miasta Pak Chong, w północno-wschodniej Tajlandii.

Znaleziona przez przechodniów trafiła do domu dziecka. W końcu, w wieku 6 lat,  Kayna trafiła do rodziny zastępczej w Stanach Zjednoczonych. Jej rodzicami zostali Jande i Dawid Sesserowie. 

Nowa rzeczywistość

Początki w nowym domu nie były łatwe. Mała Kayna musiała uczyć się języka od podstaw. Szybko okazało się, że język nie stanowił żadnej bariery. Problemem były niemiłe komentarze i liczne docinki. Jednak Kayna nauczyła się ignorować osoby, które w niewybredny sposób komentowały brak jej nóg.

 
Nie możesz pozwolić, żeby osoby sfrustrowane, z zawężonym horyzontem, negatywną energią zatruwały twoje życie. Nic nie zmieni ich sposobu ich myślenia ani tego jacy są. Trzeba to zaakceptować. Życie płynie dalej.

Dziewczyna od zawsze otaczała się pozytywnymi ludźmi. Pomagał jej w tym jej wrodzony ekstrawertyzm, dzięki któremu ma mnóstwo przyjaciół. Najcieplej Kanya wypowiada się o swojej rodzinie zastępczej.

 
Rodzina wspiera mnie we wszystkim, co robię. Kocham ich za wszystko, co dla mnie zrobili, a oni akceptują mnie taką, jaką jestem.

I radzi:

Nigdy nie pozwól sobie wmówić, że jesteś gorszy. Ignorujcie ignorantów i osoby "ciasne umysłowo".
 

A jej podejście do życia wyraża proste motto "No legs, no limits" co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "brak nóg, brak ograniczeń"

Nie widzę problemu w życiu bez nóg. Chcieć to móc. Bądź zawsze sobą. Rozwijaj się, nie traktuj życia zbyt poważnie i nie przejmuj się błahostkami.

Jakie są jej plany na przyszłość? Kayna na pewno nie chce cały czas być modelką. Marzeniem 25-latki jest zostać mówcą motywacyjnym. Jesteśmy pewni, że z takim zapałem i podejściem, jej marzenie to tylko kwestia czasu.

 

Więcej zdjęć pozytywnej Tajki możecie zobaczyć na jej Instagramie, gdzie obserwuje ją prawie 60 tys. osób.

To cię zainteresuje:

Sprawdź się w QUIZIE: Myślisz, że o porach roku wiesz wszystko? Tak ci się tylko wydaje. Już 3. pytanie jest wyzwaniem

Więcej o: