Mikrodermabrazja - Sharley

Od redakcji: Mikrodermabrazja to dość głęboki peeling mechaniczny. Gruntownie oczyszcza skórę, zwęża pory, likwiduje przebarwienia i odmładza cerę.

Mikrodermabrazja sprawdzi się, jeśli chcesz błyskawicznie odświeżyć cerę czy przeprowadzić intensywną kurację skóry tłustej, dojrzałej lub z plamami pigmentacyjnymi. Zabieg usuwa wszelkie zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Rozszerzone pory stają się zdecydowanie mniej widoczne, zaskórniki doczyszczone, znikają drobne wypryski i przebarwienia, wyraźnie spłycają się zmarszczki, nawet mimiczne.

Kosmetyczka najpierw rozprowadza na skórze peeling enzymatyczny, który rozpuszcza wiązania między martwymi komórkami naskórka. Po zmyciu preparatu złuszcza warstwę zrogowaciałych komórek za pomocą specjalnego aparatu. Przesuwa głowicę urządzenia miejsce przy miejscu po oczyszczanej partii twarzy. Aparat zasysa pod ciśnieniem fragment skóry i "szoruje" go maleńkimi kryształkami dwutlenku glinu. Przypominają one wyrzucany pod ciśnieniem piasek. Ponieważ równomiernie złuszczona skóra doskonale wchłania substancje odżywcze, nakłada się na nią preparaty pielęgnacyjne dostosowane indywidualnie do potrzeb klientki (np. nawilżające). Aby maseczka wniknęła w głębsze warstwy skóry, kosmetyczka masuje twarz specjalnym urządzeniem emitującym ultradźwięki. Na koniec, by ukoić cerę, przemywa się ją lotionem dotleniającym i aplikuje łagodzącą maseczkę brzoskwiniową bądź algową.

Monika Bielkiewicz, dziennikarka 27 l

W trakcie zabiegu miałam wrażenie, jakby ktoś odkurzał moją twarz malutką przyssawką. Ale nie bolało. Tuż po peelingu skóra bardzo piekła, ponieważ jest wyjątkowo cienka i delikatna. Po chwili pieczenie ustąpiło. Efekt widziałam już po pierwszym zabiegu. Cera była jaśniejsza, gładsza i odżywiona. Kremy nareszcie idealnie się wchłaniały. Cóż, chyba zmieniłam skórę! Na piękniejszą.

Czas trwania:

60 minut

Częstotliwość:

W celu oczyszczenia - jednorazowo lub raz w miesiącu; jako intensywna kuracja - seria 6-8 zabiegów, co tydzień jeden

Cena zabiegu:

200-300 ZŁ

Gabinet:

Sharley Instytut Zdrowia i Urody, Warszawa, Al. Jana Pawła II 75, tel. (22) 636 46 64/66