Mezoterapia

Od redakcji: Substancje lecznicze wprowadza się w skórę za pomocą zastrzyków. Mezoterapię stosuje się nie tylko po to, by zapobiec powstawaniu cellulitu, ale także starzeniu się skóry (twarz), wypadaniu włosów i w celu likwidacji rozstępów.

Metoda ta jest od lat stosowana w medycynie. Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy), tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne, igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem Emla. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Katarzyna Emeschajmer, asystentka 22 lata

Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego niemal nie poczułam ukłuć. Jedynie aplikacja koktajlu z witaminą C sprawiała ból. Miałam wrażenie, jakby ktoś przecierał świeże zadrapania cytryną. Po dwóch dniach poddałam się masażowi (bardzo przyjemny). Efekty mezoterapii zauważyłam już po dwóch zabiegach. Skóra jest jędrna, cellulit faktycznie się zmniejszył. Kuracja pomogła mi też w odchudzaniu. W gabinecie polecono mi zestaw ćwiczeń, które robiłam w domu. W połączeniu z kilkutygodniową dietą dały widoczny efekt - zeszczuplałam pięć kilogramów.

Dorota Berezowska, specjalista ds. badań rynku 33 lata

Moim największym problemem są rozstępy pozostałe po ciąży, niektóre szerokie na grubość palca. W odmiennym stanie sporo przybrałam na wadze. Udało mi się zrzucić już dwanaście kilogramów, ale przez to skóra na brzuchu zrobiła się wiotka. Dlatego wkłucia na początku bardziej bolały. Przy drugim zabiegu było już znacznie lepiej. Ostrzykiwane były same rozstępy. Widzę znaczną poprawę, choć oczywiście nie spodziewałam się cudu. Skóra, która przypominała bibułkę, teraz jest prawie tak samo mocna jak zdrowa, choć nadal widoczne są białe ślady. Małe rozstępy prawie znikły. Cieszę się, bo będę mogła włożyć bikini. Wielką satysfakcję dawało mi to, że po zabiegach wyraźnie czułam, jak koktajl działa - goją się blizny, skóra pracuje. To niemal namacalne odczucie.

Zobacz wideo

Czas trwania:

15-120 min, w zależności od tego, czy przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie i czy jest on połączony z masażem (sam zabieg trwa 15-30 min)

Częstotliwość:

raz w tygodniu przez 2 miesiące, potem raz na miesiąc przez 3 miesiące

Cena zabiegu:

200-400 zł, przy rozstępach można zastosować dodatkowo koktajl polimlekowy - wówczas cena zabiegu to ok. 700 zł

Gabinety:

Epi Centrum, Warszawa, ul. Płatowcowa 19, tel. (22) 844 92 94

Sharley Instytut Zdrowia i Urody, Warszawa, al. Jana Pawła II 75 tel. (22) 636 46 65