Joanna Pieczyrak

 • Kurze łapki. Kremy przeciwzmarszczkowe, kwas hialuronowy, a może botoks? Co pomoże rozprawić się z kurzymi łapkami?

  Kurze łapki. Kremy przeciwzmarszczkowe, kwas hialuronowy, a może botoks? Co pomoże rozprawić się z kurzymi łapkami?

  Kurze łapki podobnie jak pierwsza zmarszczka czy pierwszy siwy włos uznawane są za oznakę przemijania młodości. Jednak nie w każdym przypadku jest to prawda, ponieważ uwarunkowania genetyczne rządzą się swoimi prawami. Co zrobić, aby opóźnić efekty starzenie się skóry i dłużej cieszyć się idealnie gładką cerą? Co na kurze łapki? Poznaj sprawdzone sposoby!

 • Zabiegi na cellulit. Najskuteczniejsze metody walki z pomarańczową skórką

  Zabiegi na cellulit. Najskuteczniejsze metody walki z pomarańczową skórką

  Zabiegi na cellulit mają na celu uzyskanie gładkiej i jedwabistej w dotyku skóry, która jest atrybutem młodości. Z wiekiem staje się ona mniej sprężysta, traci wodę, a zyskuje tłuszcz, który nierównomiernie rozkłada się, powodując efekt "pomarańczowej skórki", czyli cellulit. Jak z nim walczyć? Poznaj skuteczne zabiegi na cellulit wykonywane w gabinecie oraz w domu.

 • Lwia zmarszczka. Jak sobie poradzić z bruzdą, która sprawia, że zawsze wyglądamy na niezadowolonych?

  Lwia zmarszczka. Jak sobie poradzić z bruzdą, która sprawia, że zawsze wyglądamy na niezadowolonych?

  Lwia zmarszczka to charakterystyczna bruzda, która sprawia, że wyraz twarzy przyjmuje bardzo poważny charakter. Dzięki ruchom mięśni twarzy wyrażamy emocje, myśli, nastrój, przeżycia, a także postawę wobec drugiego człowieka. Niestety gwałtowne ruchy mięśni powodują, że z biegiem czasu skóra układa się w określony posób. To powoduje utrwalanie się zmarszczek, m.in. lwiej zmarszczki.

 • Melancholia: przyczyny, objawy. Czy może być powodem depresji?

  Melancholia: przyczyny, objawy. Czy może być powodem depresji?

  Melancholia porównywana jest do stanu apatii. Nostalgia, uczucie smutku, beznadziejności i bezsilności przez dłuższy czas może być poważną przyczyną obniżenia nastroju. Dowiedz się, co to jest melancholia, jakie są jest objawy i przyczyny. Poznaj różnice pomiędzy melancholią a depresją.