Marcin Kusz

 • Kot Schrödingera. Na czym polega paradoks jednocześnie żywego i martwego kota?

  Kot Schrödingera. Na czym polega paradoks jednocześnie żywego i martwego kota?

  Kot Schrödingera jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych eksperymentów. Jednakże, mimo iż wiele osób słyszało o tym eksperymencie, to niewiele z nich wie, na czym tak naprawdę on polegał. Czym właściwie jest Kot Schrödingera i co to za eksperyment, który zdołał zainteresować nawet osoby spoza świata fizyki? Jak to możliwe, aby Kot Schrödingera był jednocześnie żywy i martwy?

 • Usta permanentne: sprawdzony sposób na piękny i trwały makijaż ust

  Usta permanentne: sprawdzony sposób na piękny i trwały makijaż ust

  Usta permanentne to rodzaj makijażu, który jest bardzo popularnym zabiegiem chętnie wykonywanym przez kobiety. Pełne, zarysowane usta są marzeniem wielu z nich, a zdjęcia przedstawiające makijaż permanentny ust przed i po kuszą atrakcyjnymi a zarazem bardzo naturalnymi efektami zabiegu. Co należy wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o zabiegu na usta permanentne?

 • SLS, czyli laurylosiarczan sodu. Gdzie można znaleźć tę substancję i dlaczego lepiej jej unikać?
 • Talk. Co to za substancja i kiedy warto ją stosować?

  Talk. Co to za substancja i kiedy warto ją stosować?

  Talk, w Polsce dawniej zwany "łojkiem", to najbardziej miękki minerał, jaki możemy znaleźć w naturze. Bez problemu poddaje się kruszeniu. Można go zarysować nawet paznokciem i pokroić nożem. Posiada wiele przydatnych właściwości, dzięki czemu znalazł szerokie zastosowanie w farmaceutyce, kosmetyce, przemyśle, a nawet sporcie i rzeźbiarstwie.

 • Incel. Kogo dotyczy to określenie? Co ono oznacza?

  Incel. Kogo dotyczy to określenie? Co ono oznacza?

  Incel to jedno z określeń coraz częściej pojawiających się w odniesieniu do ludzi. W mediach społecznościowych i nie tylko, spotykamy się z różnego rodzaju określeniami ludzi, które bez głębszego wyjaśnienia mogą nie mieć sensu dla większości z nas. Wśród takich określeń znajduje się słowo "incel". Kogo dotyczy? Co oznacza?