Justyna Sokołowska

 • Zuza była na semaglutydzie. Cieszyła się, że musi kłuć się tylko raz w tygodniu

  Zuza była na semaglutydzie. Cieszyła się, że musi kłuć się tylko raz w tygodniu

  Renata od lat walczy z kompulsywnym jedzeniem i otyłością. Cieszy się, że po wielu latach wreszcie udało jej się schudnąć 6 kg. Zuza odstawiła wszystkie leki. Mówi, że co prawda nie chudnie, ale przynajmniej dobrze się czuje. Dwie kobiety i dwa różne doświadczenia związane z leczeniem otyłości. To też przestroga przed #ozempicchallenge, niebezpiecznym trendem na TikToku.

 • Jagoda jako dziecko czuła się akceptowana. Dziś lubi swoje ciało i wspiera inne kobiety plus size
 • 'Za ocet, który wyprodukowałam, mogę kupić czas osoby, która w zamian naprawi mi dach'

  "Za ocet, który wyprodukowałam, mogę kupić czas osoby, która w zamian naprawi mi dach"

  Permakultura to nie tylko ogrodnictwo, to samowystarczalność i to jest wspaniałe. Jemy to, co wyhodujemy. Mamy wystarczającą ilość wody, własną energię solarną i kompostujące toalety, dzięki którym możemy produkować biogaz - mówi Joanna, która od czterech lat na jednej z kanaryjskich wysp prowadzi gospodarstwo permakulturowe. Polka przyznaje, że Veganoteca jest dla niej pięknym snem, który właśnie się spełnia. Choć nie zawsze jest różowo. Pandemia COVID-19 i wybuch wulkanu mocno wpłynęły na życie na La Palmie.

 • Obie dostały kwiaty w Walentynki od tego samego mężczyzny. Wszystko się wydało dzięki zdjęciu na Instagramie

  Obie dostały kwiaty w Walentynki od tego samego mężczyzny. Wszystko się wydało dzięki zdjęciu na Instagramie

  Zawsze zaczyna się bajkowo, dopiero potem czujesz, że tracisz poczucie własnej wartości i każdego dnia jesteś zaganiana do kąta - mówi Agata Zych, autorka książki "Sieć narcyza". Psycholożka i dziennikarka wyjaśnia, jak ewoluują relacje z narcyzem, zarówno w przypadku przełożonego, jak i partnera o tego rodzaju osobowości. Jakich sygnałów lepiej nie bagatelizować?

 • 'Od policjanta dowiedziała się, że średnio co trzy lata złodzieje wracają do okradzionego wcześniej mieszkania'

  "Od policjanta dowiedziała się, że średnio co trzy lata złodzieje wracają do okradzionego wcześniej mieszkania"

  Nikt z sąsiadów nic nie widział, nic nie słyszał. Z zewnątrz nie było widać śladów włamania. - Ktoś grzebał w szufladach z moją bielizną i naruszył strefę mojej intymności. To okropne doświadczenie. Włamywacze gotówki szukali też w książkach, bo wszystkie z półek wylądowały na środku sypialni - relacjonuje Katarzyna, mieszkanka warszawskich Bielan. Co zawiodło i czy latem częściej dochodzi do włamań?

 • Marta wygrała walkę o oddech: To był koszmar, który chcę wymazać z pamięci

  Marta wygrała walkę o oddech: To był koszmar, który chcę wymazać z pamięci

  - Czułam się jak więzień we własnym domu, żyłam w lockdownie przez wiele lat. Kiedy po latach izolacji wybrałam się z koleżanką do galerii handlowej po buty, chciałam płacić za skarpetki do przymierzania, bo nie wiedziałam, że są za darmo - mówi Marta Chrzan, która wygrała walkę o oddech, odzyskała wolność i dzięki zwykłym ludziom doczekała refundacji leków przyczynowych na mukowiscydozę. Sprawdzamy, co słychać u najstarszej w Polsce pacjentki, zakwalifikowanej do programu refundacyjnego NFZ.