Vintage Austin - piękne, brzydkie i przedziwne

Austin jest demokratycznym punktem na mapie republikańskiego stanu Teksas. To oznacza wielką różnorodność i spory luz. To miasto studentów, muzyków, wytatuowanych hipsterów, harlejowców i zupełnie zwykłych ludzi. Myślę, że każdy tu się odnajdzie, pod warunkiem że lubi upał na zmianę z zamrażaniem za pomocą klimatyzacji... Wielbiciele wszelkiej maści staroci koniecznie powinni wybrać się na wycieczkę na północ miasta. Ja tak zrobiłam.

Na kilku ulicach skupione są sklepy i magazyny starzyzny zwanej od jakiegoś czasu, także w Polsce, vintage. Warto poświęcić kilka godzin na spokojne przejście przez ulice, gdzie wielkie magazyny w których ryż, mydło i powidło, sąsiadują z malutkimi sklepikami ze starannie wyselekcjonowanymi ubraniami, biżuterią i przedmiotami. W jednym z takich butików, poznałam pana, który mieszkał od lat 70. do 90. w Nowym Jorku i pracował jako personal shopper bogatych i sławnych m.in. Milesa Daviesa. W innym znalazłam jedynie plastikowe paskudztwa z lat 60. Ale nie będę się rozpisywać - obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zobaczcie sami galerię pięknych i wybitnie paskudnych skarbów.

Magazyn rozmaitościMagazyn rozmaitości

Buty Chanel robione na zamówienie ekstrawaganckiego nowojorczykaButy Chanel robione na zamówienie ekstrawaganckiego nowojorczyka

Ciuchy vintage na każdą okazjęCiuchy vintage na każdą okazję

Krzesło Eiffel - jedna z ikon wzornictwa lat 50.Krzesło Eiffel - jedna z ikon wzornictwa lat 50.

Na pewno znajdziesz coś dla siebieNa pewno znajdziesz coś dla siebie

Laleczki bywają koszmarne...Laleczki bywają koszmarne...

... a nocniki zaskakujące... a nocniki zaskakujące

Które dziecko odważy się nie oszczędzać mając taką skarbonkę?Które dziecko odważy się nie oszczędzać mając taką skarbonkę?

Wielki porcelanowy ... świstak?Wielki porcelanowy ... świstak?

Świńska szklankaŚwińska szklanka

Gramofon w stylu retroGramofon w stylu retro

Klasyka nie wychodzi z modyKlasyka nie wychodzi z mody

Prada, Blahnik i blachaPrada, Blahnik i blacha