Moda dla poruszających się na wózku

Są listy pełne emocji, zabawne i takie, które uważamy za ważne. Poznajcie Czytelniczkę, która szuka modowych inspiracji dla osób poruszających się na wózkach. Liczymy na wasze wskazówki w komentarzach!

W zeszłym roku z powodu wypadku zostałam zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. Po przyzwyczajeniu się do nowej sytuacji i powrocie do samodzielnego funkcjonowania, powróciła do mnie również chęć modnego ubierania się. Z uwagi na pewne nieodłączne problemy związane z poruszaniem się na wózku, znaczna część mojej dotychczasowej garderoby, jak np. spódnice i sukienki przed kolano, czy dopasowane bluzki i koszule musiały "pójść w odstawkę". Zastąpiły je bluzki o dłuższym kroju, w szczególności na plecach. Odkryłam, że nie sprawdzają się również spodnie z tylnymi kieszeniami. Dodatkowe utrudnienie w pozostaniu modną kobietą stanowi ograniczony dostęp do sklepów, dlatego najlepszym rozwiązaniem często pozostają sklepy internetowe.

Po przyzwyczajeniu się do nowej sytuacji (...), powróciła do mnie również chęć do modnego ubierania się.

Jako iż sama nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie, to przed wypadkiem korzystałam z porad dotyczących mody zawartych w licznych czasopismach, magazynach czy portalach internetowych. Jednak teraz muszę dokonywać weryfikacji wszystkiego biorąc pod uwagę wyżej wymienione trudności. Dotychczas nie udało mi się znaleźć jakiegokolwiek magazynu, który zwracałby uwagę na ten problem choćby w najmniejszym stopniu. Udało mi się znaleźć trochę porad na różnych stronach internetowych, jednak są one uniwersalne i w żaden sposób nie biorą pod uwagę zmieniających się w modzie trendów.

Dotychczas nie udało mi się znaleźć jakiegokolwiek magazynu, który zwracałby uwagę na ten problem choćby w najmniejszym stopniu.

Zwróciłam również uwagę na różnych forach, że nie tylko ja borykam się z takim problemem. Wiele kobiet niepełnosprawnych napotyka te same bariery. W związku z powyższym bardzo proszę o zwrócenie uwagi na ten problem. Nie tak dawno ukazał się artykuł "Niepełnosprawna matka i żona - o sporcie ekstremalnym jakim jest jej życie", który dowodzi, że problemy osób niepełnosprawnych nie są dla Was obojętne. W związku z powyższym bardzo proszę o przemyślenie mojej prośby i w razie możliwości o pomoc osobom znajdującym się w sytuacji takiej jak moja, bądź borykającymi się z innymi rodzajami niepełnosprawności.

Ewa

[Od Redakcji: List nagradzamy książką Jacqui Marson "Bycie miłym to przekleństwo". ]

Bycie miłym to przekleństwoFoch poleca!