Top 10: najlepsze kosmetyki za mniej niż 20 złotych

Ile trzeba wydać na dobry podkład, tusz, eyeliner, bazę pod cienie? Sto złotych? Pięćdziesiąt? Zapewniam, że dużo, dużo mniej. Wybrałam najlepsze moim zdaniem kosmetyki, za które zapłacicie maksymalnie dwie dychy.
Baza Miyo (Materiały producenta) Baza Miyo (Materiały producenta) Baza Miyo (Materiały producenta)

Myio Eye DO! baza pod cienie

1. Myio Eye DO! baza pod cienie - Baza, której jakość użytkowniczki porównują do bazy ArtDeco. Nie warto po nią sięgać, jeśli ma się tłuste powieki. W każdym innym wypadku produkt wart więcej, niż musicie za niego zapłacić (8,50 zł).

Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin

Podkłady - Golden Rose i Lovely

2. Golden Rose Perfect Finish Liquid Foundation Silky Soft - dobrze rozprowadzający się i trwały podkład. Olbrzymią zaletą na tle innych podkładów z tej półki cenowej jest ogromny wybór kolorów - 15 odcieni! (19,90 zł)

3. Lovely Make-Up Brillance - dobrze kryje, dobrze się rozprowadza, doskonale rozświetla cerę. Według opinii użytkowniczek, jakość produktu wielokrotnie przerasta jego cenę (6 zł).

Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin

Korektory - Bell i Catrice

4. Bell BB Cream Lightening 7 in 1 Eye Concealer - jeden spośród moich ulubionych (łącznie czterech) korektorów pod oczy. Dobrze kryje cienie, nie ściera się, nie gromadzi się w załamaniach skóry. Dodatkowo, spośród moich ulubieńców jest zdecydowanie najtańszy (11 zł).

5. Catrice Camouflage Cream - kryjący korektor, najbardziej popularny produkt tej marki, wart każdej wydanej na niego złotówki. Doskonały do tuszowania przebarwień i niedoskonałości. Tylko nie pod oczami (13 zł).

Róż Bell (Fot. Marta Lewin) Róż Bell (Fot. Marta Lewin) Róż Bell (Fot. Marta Lewin)

Róże - Celia i Bell

6. Celia Blush róż w kamieniu - można oczywiście się spierać, czy nie lepszy byłby róż Myio (8 zł) ale na korzyść róży Celii przemawia większa ilość odcieni (10 zł lub 8,50 zł w zależności od sklepu).

7. 2 Skin Pocket Rouge Bell - mój osobisty ulubieniec wśród róży z tego przedziału cenowego, zarówno ze względu na trwałość, jaki i delikatny efekt na skórze. Doskonały produkt dla wszystkich, którzy trochę się boją, że wymalują sobie zbyt kolorowe poliki. Świetne odcienie do wyboru! (10 zł).

Vipera Cashmere Veil (Fot. Marta Lewin) Vipera Cashmere Veil (Fot. Marta Lewin) Vipera Cashmere Veil (Fot. Marta Lewin)

Pudry - Sensique i Vipera

8. Sensique Matt Finish Powder ? bardzo dobry, trwały i niewidoczny na skórze puder. Jego wielkim atutem jest duży wybór jasnych odcieni (5,99 zł).

9. Vipera pudry prasowane, w tym pudry brązujące - co tu dużo pisać, Vipera jest królestwem pudrów (ceny około 19 zł).

Puder do brwi Golden Rose (Fot. Marta Lewin) Puder do brwi Golden Rose (Fot. Marta Lewin) Puder do brwi Golden Rose (Fot. Marta Lewin)

Produkty do stylizacji brwi

10. Golden Rose pudry do brwi - o niezwykle trwałych produktach oferowanych przez Golden Rose w sporej gamie kolorystycznej niedawno pisałam. Nie mam nic do dodania. No może poza tym, że serdecznie polecam! (9,90 zł)

Kosmetyki kolorowe za mniej niż 20 złotych (Fot. Marta Lewin) Kosmetyki kolorowe za mniej niż 20 złotych (Fot. Marta Lewin) Kosmetyki kolorowe za mniej niż 20 złotych (Fot. Marta Lewin)

Najlepsze kosmetyki do 20 złotych

Wcale nie tak mało tych porządnych kosmetyków w bardzo atrakcyjnych cenach, prawda? A to jeszcze nie koniec! Zapraszam na drugą (a może i trzecią? kto wie!) część tej dłuuugiej listy przebojów, w której odkryję przed wami tajemnice dobrych i tanich tuszów do rzęs, cieni do powiek, eyelinerów, pomadek i błyszczyków.

Więcej o: