7 dziewczyn, które uprawiają crossfit i pokażą ci, co znaczy "girl-power"

Czasem dręczy nas brak wiary we własne siły. Czasem brakuje nam motywacji, by działać. Te laseczki dają naprawdę pozytywnego kopa: można? Można!

Gabriela Migała

To młode dziewczę właśnie zdobyło trzecie miejsce w kategorii nastolatek podczas Crossfit Games (Igrzysk Crossfit), czyli najważniejszej międzynarodowej rywalizacji w tej dyscyplinie sportu.  Do udziału w zawodach zakwalifikowała się jako jedyna przedstawicielka naszego kraju (panowie niestety odpadli w eliminacjach). Dziewczyny potrafią! A Gabrysia potrafi na przykład takie cuda:

Katrin Tanja Davidsdottir

W zakończonych w ostatnią niedzielę Crossfit Games Katrin po raz drugi z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród pań, oficjalnie otrzymując miano najbardziej wysportowanej kobiety na świecie ("Fittest in the World"). Islandia obrodziła silnymi córami - wiele najlepszych zawodniczek w tym wymagającym sporcie pochodzi właśnie stamtąd.

Camille Leblanc-Bazinet

Kanadyjska atletka nie tylko należy do grona weteranek crossfitu (siedmiokrotnie brała udział w Crossfit Games, zwyciężając w 2014 roku), ale też aktywnie walczy o to, by dziewczyny miały bardziej pozytywny stosunek do swojego ciała. "Nie chodzi o to, jak wyglądasz, czy jesteś chuda czy nie, tylko czy jesteś sprawna i zdrowa" - mówiła w jednym z wywiadów. "Crossfit jest wspaniałą dyscypliną dla kobiet, bo nikt nie ocenia cię tu po wyglądzie" - dodała. Pamiętajcie - siła to nowe piękno!

Tia-Clair Toomey

Czysta moc z Australii. Tia nie tylko zdobyła drugie miejsce w tegorocznych Crossfit Games, ale też zakwalifikowała się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio, gdzie będzie reprezentować swój kraj w podnoszeniu ciężarów. Ta dziewczyna daje radę!

Christmas Abbott

Wyświechtany slogan o tym, że "siła jest kobietą" w przypadku tej zawodniczki ma nieco więcej sensu. Christmas zaczynała karierę w sporcie od podnoszenia ciężarów, a oprócz tego, że uprawia crossfit jest też pierwszą kobietą, która została członkiem drużyny obsługującej pit-stop w wyścigach saochodowych NASCAR.

Tak, wymiana takiej opony wymaga nieco siły...

Julie Foucher

Julie słynie z zamiłowania do ciężkiej pracy - oprócz morderczych treningów, których nigdy nie odpuszcza jest też studentka medycyny, która jak wiadomo jest dość wymagającym kierunkiem. Nam imponuje!

Samantha Briggs

W zeszłym roku wzięła udział w Crossfit Games (i zajęła 4. miejsce) ze złamaną stopa i kilkoma innymi kontuzjami. Sam może być inspiracją dla każdej twardzielki, ale mimo wszystko nie róbcie tego w domu!

Więcej o: