Dla wszystkich, którzy tak jak ja rozliczają podatki w ostatniej chwili - nie zapomnijcie o 1%. Mało, ale warto

Co roku to samo - bierzemy się za pity gdy na zegarze już za pięć dwunasta. Wcześniej niby jest mnóstwo czasu, ale jakoś zawsze go szkoda akurat na to. Jednak nie o patologicznym lenistwie i braku dyscypliny chciałam, tylko o tym, że 1% podatku to jedyny element tej całej mordęgi, który daje jakąś satysfakcję. Ja wiem na co przeznaczyć swój, ale jeśli czyta nas ktoś niezdecydowany, to znajdzie tu kilka możliwych celów. Pod rozwagę.

Od kilku lat mój 1% kieruję na rzecz Fundacji Cor Infantis , która pomaga dzieciom z wrodzonymi wadami serca. Zaczęło się od tego, że moja koleżanka z podstawówki korzystała ze wsparcia fundacji, by sfinansować operację swojego synka. Trudno nie pomóc w takiej sytuacji. Ale poczytałam o innych podopiecznych (ostrzegam: będziecie ryczeć) i już zostałam stałym dawcą. ( Tutaj dokładna instrukcja co należy wpisać w rubryczki, by im kasę przekazać).

Choć oczywiście za każdym razem czuję się nie fair, że wspieram jeden szlachetny cel, a tysięcy innych nie. Ale takie jest c'est la vie, że trzeba dokonywać bolesnych wyborów. Na szczęście nie tylko rozliczanie podatków jest okazją do dobroczynności.

Podpytałam kilka moich fochowych dziewczyn na co one przeznaczą 1% i oto lista wyników. Można wziąć pod rozwagę podczas wypełniania własnego pitu (bo przecież nie tylko ja się rozliczam na ostatnią chwilę, prawda?).

Natalia Sosin wspiera kolegę z Polsatu - operatora Grzegorza Sereja , który w wyniku wypadku stracił nogę. W deklaracji należy wpisać numer KRS 0000 106 416 z dopiskiem w celu szczegółowym "rehabilitacja G. Sereja".

Anka Rączkowska wspiera brata koleżanki. Dominik ma 14 lat i choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe - jest dzieckiem leżącym, wymaga stałej opieki i rehabilitacji.  Pieniądze zbiera Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko , nr KRS 0000186434 i koniecznie dopisek "na leczenie i rehabilitację Dominika Wodzyńskiego symbol 89/W".

Miss Olgu wspiera swoją znajomą, kandydatką do tytułu Miss Polski na wózku  Izę Sopalską , która walczy ze stwardnieniem rozsianym. W najbliższy wtorek (30 kwietnia) w Dzień Dobry TVN będziecie mogli zobaczyć poświęcony jej program . Pomożecie wpisując KRS Polskiego Towarszystwa Stwardnienia Rozsianego: 0000083356 oraz podając jako cel szczegółowy Izabelę Sopalską.

1% to niewiele, ale i tak warto dołożyć choć po kropelce. Bo potrzeb jest całe morze. Dorzucajcie swoje pomysły na 1%, to może uzbiera się tyle, ile trzeba: na chore dzieci, na psy i koty, na bezdomnych, na naukę, na... sami wiecie. Na wszystko.

Pitu, pitu - nie lubimy

Więcej o: