Rzadkie włosy RATUNKU! Znam ten problem arcydobrze i wiem, jak sobie z nim radzić

Dziś mam włosów dużo, są kręcone i prezentują się całkiem nieźle. Ale mam też za sobą chorobę, która znacząco je przetrzebiła. Dobrze wiem, że nie jest to sytuacja łatwa. Wiem też, jakich błędów przy rzadkich, osłabionych włosach popełniać nie można. Bo sama popełniłam większość z nich.

Moje włosy w stanie kryzysowymMoje włosy w stanie kryzysowym Moje włosy w stanie kryzysowym Moje włosy w stanie kryzysowym (fot. MM)

Obetnij włosy na krótko? Alarm! Zbyt krótkie włosy odsłaniają skórę. Idealna długość? Nie ma reguły. Mną zajął się bardzo dobry fryzjer, który szybko zorientował się, że nie jest wesoło. Obciął mi włosy na wysokości ucha, podstrzygł tył tak, że wydawało się, że mam niemal afro. I do tego wyglądałam w tym wszystkim ok. Przy pięknej twarzy (nie mam tutaj na myśli rzecz jasna siebie) a przynajmniej dużej odwadze, można sobie też pozwolić na jeżyka. Znam dziewczyny, które zdecydowały się na to rozwiązanie, wierząc, że obcinanie włosów ma działanie wzmacniające. Tymczasem to mit, taki jak ten, że wapno działa odczulająco.

Odżywki do słabych włosów? Grząski teren. Nadmiar obciąża i powoduje, że włosy są rzadkie, ale za to przetłuszczone. Podwójny koszmar. Żadna odżywka nie uratuje ci włosów, jeśli masz ich mało. To nie jest nawóz.

Tapirowanie? Lepiej je po prostu podpal. Uszkodzenia mechaniczne to ostatnia rzecz jakiej potrzebujesz. Powinnaś zainwestować w profesjonalny puder, który unosi włosy u nasady i sprawia, że nie opadają. Tego typu kosmetyk znajdziesz w sklepie z produktami fryzjerskimi lub u swojego fryzjera. Nie zapominaj też o nieskończonych możliwościach Allegro. Polecam Dust It Schwarzkopfa (normalna cena ok. 60 zł, ale wystarcza na rok, no i zdarzają się promocje). Jest i opcja ekonomiczna, czyli mąka ziemniaczana . Tego typu kosmetyki są bowiem tworzone na jej bazie, która usztywnia włosy i opóźnia przetłuszczanie się. Ale uwaga - trzeba mieć wprawę w aplikacji i lepiej mieć włosy jasne niż ciemne. Wiem, bo sprawdziłam na swoich ciemnych i nie wyglądało to dobrze.

Nie polecam szamponów dla dzieci. Nawet jeśli chcesz pielęgnować wewnętrzne dziecko, to wiedz, że nie podziała to dobrze na twoją czuprynkę. Skóra dziecka ma zupełnie inne PH niż ty. Jakiego efektu możesz spodziewać się po zastosowaniu? Włosków niemowlaczka, elektryzujących się i gładko przylegających do czaszeczki jednocześnie. Rzecz dla prawdziwych koneserów.

A teraz jest tak :)A teraz jest tak :) A teraz jest tak :) A teraz jest tak :)

Polecam za to wizytę u endokrynologa i dermatologa. Bez wyleczenia prawdziwej przyczyny osłabienia włosów, niewiele zdziałasz. Zanim znajdziesz rozwiązanie, ratuj się wcierkami zawierającymi Minoxidilium . Nie patrz na cenę preparatu, tylko na skład. To uratuje cię przed drenażem kieszeni. Oczywiście, nie czarujmy się, wcierki działają tak długo, jak długo je stosujesz. Odstawienie oznacza nawrót emigracji włosów. Ale spokojnie, to jeszcze nie koniec sposobów na mniej gęste włosy. Inne triki coming soon.

Więcej o: