Dlaczego kobiety zdradzają? Znam dziewięć powodów

Natknęłam się ostatnio na tekst "Sześć powodów dlaczego faceci skaczą w bok", który zainteresował mnie ta tyle, że chcę na niego odpowiedzieć. Tyle, że od razu piszę - odpowiedzieć w kontrze, zbesztać, nie mogę, bo nie jestem facetem, więc nie mam podstawowego argumentu do dyskusji. Tak TEGO ARGUMENTU też. Niby skąd mam wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? Za to mogę, choć częściowo, wyjaśnić czemu zdradzają kobiety.

Oczywiście, w pierwszy odruchu po przeczytaniu tekstu "Sześć powodów" pana Ziomeckiego, chciałam westchnąć ze smutkiem i wyższością: "Och, ci wstrętni mężczyźni, dobrze, że my tak się od nich różnimy" . No różnimy. Ale czy aż tak bardzo?

Nie wiem, czy to już lista, czy tylko jej początek, mam nadzieję, że dacie znać w komentarzach.

1. BO SIĘ NUDZĄ

Ale nie jest to nuda w wersji z amerykańskich filmów. Oto ONA piękna, lśniąca i bogata, popłakuje w przestworzach luksusowej posiadłości. Skończyła właśnie swe jakże angażujące, charytatywne przecinanie wstęgi i jest tak samotna, że rzuca się w ramiona śniadego ogrodnika. Oczywiście wszystko dlatego, że jej ZŁY i ZŁY mąż zaniedbuje ją całymi dniami pracując.

W życiu realnym znudzenie kobiety me niestety inne przyczyny. Tym razem nasza BOHATERKA jest zapracowana w dzień etatowo, w nocy fuchami. W między czasie ogarnia dom, dzieci, urzędy, korki i/lub komunikacje publiczną - nie wiem po co to opisuję, przecież same wiecie. Sumując - teoretycznie powinna być zarobiona i padnięta - i jest. Ale jedna część jej natury, pechowo ta najbardziej kobieca, podczas całej syzyfowej prozy życia, dosłownie umiera z nudów. Prawdopodobieństwo zdrady WYSOKIE, pod warunkiem, że znajdzie lukę w harmonogramie.

2. BO MĘŻCZYZNA PRZESZEDŁ W FAZĘ "ZACHOWUJEMY SIĘ JAK PRZYJACIELE (RODZEŃSTWO/SYN I MATKA)"

Niby nic złego nie dzieje się naszej BOHATERCE. Jednak coś w samym gorącym środku krzyczy, żeby sprawdziła, czy wszystko z nią w porządku. A ponieważ kobiety niepewności nie trawią, BOHATERKA decyduje się działać. Właściwie wystarczy wejść między mężczyzn i się rozejrzeć - już samo to bywa miłą odmianą po zbyt długim pochylaniu głowy nad biurowym komputerem/dziećmi/dziabaniem marchewki. Więcej robić nie trzeba, łowcy, przepraszam, mężczyźni, jak zobaczą ten sarni wzrok, zadziałają instynktownie. Prawdopodobieństwo zdrady TO MOŻE SIĘ WYDARZYĆ, chociaż czasem wystarczy sama świadomość, że nadal jest się atrakcyjną zwierzyną.

3. BO SĄ CIEKAWE, A ŚWIAT JEST PEŁEN CIEKAWOSTEK

Niestety, nawet gdyby nasza BOHATERKA kompletnie nie interesowała się płcią przeciwną, nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie się na nią nie natknie. A, że z natury jesteśmy ciekawskie, to pewne pytania nawiedzają nas nawet bez naszego przyzwolenia. Czy ten przystojny sztywniak pod krwawcem, jest taki oficjalny w KAŻDEJ sytuacji? Czy ten figlarny uśmiech listonosza oznacza TO, co właśnie stanęło mi przed oczami? Czy gdybym nagle zanurzyła dłoń we włosach szefa, to dostałabym naganę, czy podwyżkę? Czy ON tak pachnie wszędzie? Prawdopodobieństwo zdrady dokładnie TAKIE, jaki stopień ciekawości prezentuje kobieta.

4. BO MAJĄ WIĘKSZE POTRZEBY NIŻ SĄDZĄ ICH MĘŻCZYŹNI

To jak zauważyłam jakiś szerszy i przez wieki skrywany problem. A pojawia się na prawie każdym kobiecym spotkaniu. Że mężczyźni mają większe potrzeby erotyczne, a kobiety wolą powiedzmy prać. To czemu wiele kobiet w związkach dłuższych niż dwa lata narzeka na brak seksu?

Choćby nasza BOHATERKA - owszem lubi seks, lubi dużo seksu, lubi seks szybki i seks spontaniczny_w_bardzo_kłopotliwym_momencie. No dobrze, ale ONA lubi też seks porządny, niespieszny, zaplanowany, lubi seks z niespodziankami, i żeby świat na chwilę zniknął, generalnie lubi ŻEBY COŚ SIĘ DZIAŁO. Można przecież czasem się postarać, prawda? Poważnie, wysil się czasem Kochany, naprawdę myślisz, że jak zdobyłeś tę cudowną Dziewczynę raz, to jest ci dana już na zawsze? Przy słabym seksie domowym prawdopodobieństwo zdrady BARDZO DUŻE, wbrew dziwnym przekonaniom, kobiety seks lubią i jest dla nich ważny. A że wolą z niego zrezygnować jeśli jest słabej jakości - traktowałabym to raczej jako ostrzeżenie dla związku, niż informację, że moja kobieta ma mniejsze potrzeby niż ja.

5. BO KRĘCI JE WALKA, STAWIANIE OPORU I ZDOBYWANIE

Emocje, adrenalina, przyjemność - temat na miesiące wieczornych wspominek. Nie ma co się rozpisywać, kto przeżył, ten sam wie jakie to rozkoszne. Jeśli kogoś cudem ominęło, warto spróbować, nawet jeżeli mamy focha na takie "głupstwa". Prawdopodobieństwo zdrady, hmmm, KOLOSALNE, nie przez przypadek wątek "ulegania" pokusie zajął w książkach i filmach jedno z najważniejszych miejsc.

6. BO WYMYŚLONO SEKS PRZEZ TELEFON. BO WYMYŚLONO SEKS W SIECI

Zdrowo, bezpiecznie, bez konsekwencji, a jaka frajda dla wyobraźni. Prawdopodobieństwo zdrady MAKABRYCZNIE WYSOKIE, jeśli tylko potraktujemy seks smsy jako formę skoku w bok.

7. BO UMIEJĄ ZDRADZAĆ W MYŚLACH I SNACH

I nie, nie są to całkowicie niegroźne zabawy wyobraźni, pozostające bez wpływu na rzeczywistość. W przeciwieństwie do męskich, wymyślonych przyjaciółek, kobiece senne pragnienia, oprócz gabarytów mają konkretne twarze, imiona, nawet adresy i numery telefonów. Prawdopodobieństwo zdrady 100 PROCENT, im lepsza wyobraźnia, tym bardziej soczysta zdrada. Niebezpieczeństwo przeniesienia zdrady do realnego życia - NIEDUŻE, ALE JEST.

8. BO CHEMIA

Czyli godziny szczytu w największej na świecie hali odlotów, a tu nagle jest tylko ONA i ON. I gdyby któreś z nich przygniótł kamień ze Stonehenge, promieniowanie i tak się przebije. I oboje to czują i wiedzą, i dla postronnych widzów, wszystko jest jasne, bo nawet ziemia pod ich nogami mrrruczy. Prawdopodobieństwo zdrady ZASKAKUJĄCE, a nawet jeśli ONA nie zdradzi, to będzie tę chemię pamiętać do końca życia. I tęsknić do niej cholernie.

9. BO POKOCHAŁY

Celowo zostawiłam ten punkt na koniec, bo jeśli mam nawiązać do podesłanego tekstu "Sześć powodów " to tu się chyba nareszcie wyraźnie różnimy od mężczyzn. Tak, kobieta potrafi zdradzić z miłości. Czy to ją usprawiedliwia? Nie wiem, ale mnie osobiście taki powód jednak trochę wzrusza.

ANEKS DO SPRAWY, WYSOKI SĄDZIE

W literaturze i filmie często pojawia się motyw kobiety zdradzającej w akcie zemsty. Taka zdrada za zdradę. W prawdziwym życiu nigdy się z tym nie spotkałam. W znanych mi przypadkach męskiego skoku w bok, kobiety były raczej mocno poranione i emocjonalnie lądowały na biegunie przeciwnym niż flirt/podryw/romans/seks. Poza tym każda została z zaskoczenia zmuszona do zmiany życia, więc zemsta nie była dla niej sprawą pierwszej potrzeby.

Ale dlaczego wyszło mi 9 powodów zdrady? To znaczy wiem dlaczego, bo pisałam tekst szybko, gdybym miała tydzień, pretekstów pewnie byłoby więcej. Nie o to chodzi.

Przygotowałam wpis zainspirowana sześcioma powodami skoków w bok, pana Ziomeckiego. Wyszło na to, że powodów tych kobiety mają więcej niż mężczyźni. Dlaczego więc, przynajmniej według socjologów, zdradzamy rzadziej?

A może tu chodzi o PR płci? W badaniu mężczyzna napisze, że uskutecznił skok w bok, nawet jeśli ledwo udało mu się puścić oko do sąsiadki. Czy kobieta, tak samo chętnie, przyzna się do zdrady?

Więcej o: