Uciesz oko, popatrz na świat inaczej - za to lubię Instagram!

Może i smartfony zatruwają niektórym życie, ale ja z całą pewnością do takich osób nie należę. Skoro już żyję w internecie, to smartfon pomaga mi z tego życia czerpać mnóstwo uciechy. O aplikacjach, które ułatwiają mi podróżowanie już mówiłam, ale nie wspomniałam o tej, która łatwo pozwala mi się dzielić chwilami zamrożonymi w kadrze.

Mam w telefonie około dwudziestu aplikacji ułatwiających fotografowanie, bo każda z nich posiada szereg zalet - od prostych funkcji edycyjnych, do efektów specjalnych czy dorabiania wąsów. Jednak moją ulubioną jest ta, która pozwala zdjęciami szybko i sprawnie dzielić się ze znajomymi (i nieznajomymi też), czyli Instagram . Pominę jednakże jego funkcje czysto użytkowe, a skupię się na tym, co daje mi wiele radości - na stałym dostępie do fantastycznych zdjęć innych ludzi. Bo wbrew powszechnej (nadal) opinii - Instagram nie służy wyłącznie do prezentowania zdjęć jedzenia i atrakcyjnych (to akurat sprawa dyskusyjna) "samojebek" - przepraszam, ja akurat tego słowa nie znoszę. Na szczęście można tam znaleźć mnóstwo perełek - aby to udowodnić, postanowiłam pokazać światu kilku moich ulubionych instagramowych twórców.

Tak, wiem, nie jest to serwis 500px , który pokazuje fotografię doskonałą technicznie (zawieszam się na ogół podczas przeglądania działu Krajobrazy ), ale wielu zalet odmówić mu nie można. Chciałabym co prawda powiedzieć, że serwis pokazuje też, że nie sprzęt czyni fotografa, a oko - niestety z bólem przyznaję, że mam świadomość faktu, iż lądują tam także fotografie zrobione profesjonalnym sprzętem, a jedynie przepuszczone przez aplikację. Cieszy mnie jednak niezmiernie, że mam możliwość odpłynięcia sobie wyobraźnią w każdych warunkach, bo cały zbiór małych dzieł dostępny mam zawsze w telefonie. Pomińmy zatem dyskutowaną często "uczciwość" użytkowników - choćby dlatego, że w tym "oszukiwaniu" nie widzę nic złego. Widzę natomiast masę fantastycznych rzeczy, przejdźmy zatem do sedna. Oto kilku instagramowych użytkowników, których warto poznać i obserwować. W bonusie - konto, które wpiszemy na listę osobliwości. I to wszystko bez instalowania aplikacji - wystarczy kliknąć w podane linki.

GENERALELECTRIC

Na Instagramie znajdziemy wiele oficjalnych profili firm, przedsiębiorstw, a nawet organizacji rządowych. Obserwuję cztery takie konta, a pierwszym, które mi polecono, było właśnie to, należące do General Electric . To naprawdę fantastyczne, że przemysłowy gigant wpadł na pomysł prezentowania swoich dokonań w takim serwisie, jak Instagram. Oczywiście - darmowa reklama nie jest bez znaczenia, ale uciechy z tego sporo. GE od dziewiętnastego wieku zajmuje się przemysłem związanym z prądem, a w laboratoriach firmy powstały jedne z najważniejszych wynalazków. Dziś możemy podziwiać fantastyczne machiny na zdjęciach. Co więcej - General Electric zorganizowało także zwiedzanie fabryki dla instagramowych fotografów. Oby więcej takich okazji. I bliżej...

http://instagram.com/generalelectrichttp://instagram.com/generalelectric http://instagram.com/generalelectric http://instagram.com/generalelectric

TSA

Konto Transport Security Administration , czyli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podróżowania w USA. Jeżeli życzycie sobie zobaczyć, co ludzie potrafią włożyć do swojego bagażu - serdecznie polecam. Zdjęć stosunkowo niewiele, TSA ma bowiem całkiem świeży profil na Instagramie, ale myslę, że warto zaglądać tam w przyszłości.

http://instagram.com/tsahttp://instagram.com/tsa http://instagram.com/tsa http://instagram.com/tsa

Poza tym polecam z całego serca profil NASA - rewelacyjne zdjęcia z wyczerpującymi opisami, a także profil NatGeo - dla wszystkich, którym serce rwie się w świat.

http://instagram.com/nasahttp://instagram.com/nasa http://instagram.com/nasa http://instagram.com/nasa

Cieszy mnie także niezmiernie, że na Instagramie znajdziemy też zdjęcia profesjonalistów. Bo nawet w skromnym formacie wyświetlającym się na ekranie smartfona, ich zdjęcia cieszą oko. I często wychodzą poza służbowe zainteresowania.

FROTOGRAF

Znacie już Joannę Frotę Kurkowską - Dominika r ozmawiała z nią o ciężkiej pracy fotografów koncertowych . Być może ucieszy was fakt, że Frota nie tylko robi fantastyczne zdjęcia na koncertach, ale jej czułe oko łapie wiele innych, pięknych miejsc, sytuacji i detali. Wszystko zobaczycie na jej instagramowym profilu . Ta dziewczyna naprawdę umie patrzeć!

http://instagram.com/frotografhttp://instagram.com/frotograf http://instagram.com/frotograf http://instagram.com/frotograf

ISHOOTMUSIC

Gorąco zachęcam też do zapoznania się z kontem, które wbrew nazwie nie zawiera wyłącznie zdjęć koncertowych. Profil Michała Murawskiego zawiera także bogatą dokumentację z podróży (i nie tylko) - można tam utknąć naprawdę na długo, bo każde zdjęcie to czysta perfekcja. Powala, serio.

http://instagram.com/ishootmusichttp://instagram.com/ishootmusic http://instagram.com/ishootmusic http://instagram.com/ishootmusic

Co cieszy na Instagramie najbardziej? Ludzie, którzy pokazują piękno świata. Nie tylko na zdjęciach z podróży - choć dla tych wchodzę na Instagram często - ale tego zwykłego. Nie sposób nie docenić zatem trzech panów (bez łódki, a do psa przejdziemy później), którzy okruchy codzienności uwieczniają na doskonałych zdjęciach. Słowa nie oddadzą ich umiejętności, genialnego patrzenia na świat i ogromu pozytywnych uczuć, jakie budzą ich zdjęcia.

XDOMINIKUHLIGX

Zdjęcia Dominika udowadniają, że na świat patrzeć można oszałamiająco ciekawie i zdecydowanie niebanalnie. Przeglądając jego portfolio mam przyjemne wrażenie obcowania z wielką sztuką w niewielkim formacie. "Pozwól pokazać sobie świat, widziany moimi oczami" , pisze Dominik w swojej wizytówce. Patrzę. I nadziwić się nie mogę, jak można patrzeć tak doskonale.

http://instagram.com/xdominikuhligxhttp://instagram.com/xdominikuhligx http://instagram.com/xdominikuhligx http://instagram.com/xdominikuhligx

UERBE

Facet od wszystkiego. I wszystko zresztą fotografuje doskonale, z pasją i uczuciem. Ciekawie używa instagramowych filtrów, fantastycznie - swojego oka. Niezależnie od tego, czy patrzę na zdjęcia kotów (koniecznie! są fascynujące!), krajobrazy, czy miejskie kadry - zachwycam się za każdym razem bardziej.

http://instagram.com/uerbehttp://instagram.com/uerbe http://instagram.com/uerbe http://instagram.com/uerbe

DANKHOLE

Trudno w to uwierzyć, ale Dankhole uparcie twierdzi, że wszystkie jego zdjęcia pojawiające się na Instagramie są robione iPhonem. Fotografie robione aparatem wrzuca bowiem na inne konto - w serwisie Tumblr . Chcę mu wierzyć, choć oko zaprzecza jego teorii. Mieszanka krajobrazów i rewelacyjnie pokazanej miejskiej architektury, bardzo to oko jednak cieszy. Mogę jedynie życzyć sobie dojścia do takiej perfekcji w posługiwaniu się aparatem w telefonie.

http://instagram.com/dankholehttp://instagram.com/dankhole http://instagram.com/dankhole http://instagram.com/dankhole

Kategoria zdecydowanie przeurocza - zdjęcia słodkich zwierzątek. Wypełniając Kwestionariusz Focha wyznałam, że wolałabym wrzucić kilka zdjęć buldożków, a w komentarzach obiecałam, że to na pewno uczynię. Spełnię swoja obietnicę teraz, dorzucając do kompletu także pewnego sympatycznego mopsa, a także dwa jeże, bo jestem ich psychofanką.

TROTTERPUP

Słowa klucze: buldożek, przebrania, czysta frajda. Właścicielka tego ślicznego zwierzaka umie wykorzystać jego fotograficzny potencjał. A sam model - niesłychanie fotogeniczny! Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy.

http://instagram.com/trotterpuphttp://instagram.com/trotterpup http://instagram.com/trotterpup http://instagram.com/trotterpup

PADDLECHICKEN

Jej buldożkowa buldożkowatość (bo Chicken to dziewczynka) w samych uroczych ujęciach. Jeden z najprzyjemniejszych pyszczków na Instagramie. Chicken ma także swój fanpage na Facebooku - jeszcze więcej zdjęć.

http://instagram.com/paddlechickenhttp://instagram.com/paddlechicken http://instagram.com/paddlechicken http://instagram.com/paddlechicken

JERMZLEE

Jeremy Veach przedstawia się w sposób nie budzący żadnych wątpliwości - jest nadwornym fotografem Norma, przesympatycznego Mopsa. Sympatycznego psiaka podziwiać możemy w wielu zaskakujących sytuacjach i ujęciach. Czysta radość!

http://instagram.com/jermzleehttp://instagram.com/jermzlee http://instagram.com/jermzlee http://instagram.com/jermzlee

DARCYTHEFLYINGHEDGEHOG

Gigantyczny ładunek słodyczy prosto z Tokio. Oglądaniu artystycznych i wysmakowanych zdjęć Darcy'ego towarzyszą zwykle piski i odgłosy wzruszenia. Trudno się dziwić, doprawdy. Ten profil to prawdziwy złodziej czasu.

instagram.com/darcytheflyinghedgehoginstagram.com/darcytheflyinghedgehog instagram.com/darcytheflyinghedgehog instagram.com/darcytheflyinghedgehog

BIDDYTHEHEDGEHOG

Drugi prześliczny jeż pigmejski, uwieczniany w różnych sytuacjach z jeżowego życia. Swoim właścicielom towarzyszy także w licznych podróżach, podczas których pozuje (hm...) na tle pięknych krajobrazów. Jest moc! I wzruszyk.

http://instagram.com/biddythehedgehoghttp://instagram.com/biddythehedgehog http://instagram.com/biddythehedgehog http://instagram.com/biddythehedgehog

No i na koniec oczywiście prywata - Foch_redakcja także ma konto na Instagramie - możecie na nim śmiało nas podglądać, a w komentarzach popytać, pogadać, a nawet pokrytykować. Zachęcamy oczywiście do wszystkiego!

http://instagram.com/foch_redakcjahttp://instagram.com/foch_redakcja http://instagram.com/foch_redakcja http://instagram.com/foch_redakcja

Mam także osobiste konto , ale lojalnie ostrzegam, że są tam także zdjęcia jedzenia i mięsa i innych dziwnych rzeczy.  A Wy, jeśli znacie fajne profile lub chcecie pochwalić swoich utalentowanych znajomych - napiszcie w komentarzach. Z przyjemnością uzupełnimy kiedyś moją listę.

Więcej o: