Co Słonko Widziało: dużo zwierzątek, ciekawy dokument i jedna mocna historia

Jak co tydzień - wybór perełek prosto z internetów. Tym razem będzie (chyba) krótko i ze zmianą tematu przewodniego, bo ile można gadać o tym całym mrozie i zimie...

Wspomnijmy zatem o futrzakach - w końcu to jeden z ulubionych tematów internetów. W połączeniu z gorącym tematem celebrytów - murowany hit. Nie martwcie się jednak, to nie będą gwiazdki wycierające ciałem podłogi w łazience, to będą prawdziwe sławy, sfotografowane ze swoimi ukochanymi zwierzakami. Bardzo przyjemne zdjęcia znajdziecie w małej galerii serwisu SoBadSoGood .

Ten sam serwis dostarcza jeszcze jednego przyjemnego zestawienia zdjęciowego, czyli fotografii z planów filmowych. Część tych zdjęć na pewno już widzieliście gdzieś i kiedyś , ale wpadło kilka nowych, zatem z pewnością warto zajrzeć.

Filmowa (cholera, miało nie być tematu przewodniego) jest także historia, na którą natknęłam się wczoraj, a po przeczytaniu nie mogłam się przez dłuższą chwilę otrząsnąć. Bezbożnica , to tekst, który ukazał się w magazynie Der Spiegel , po polsku można przeczytać go na Onecie i naprawdę - absolutnie trzeba .

Aviva była ultraortodoksyjną Żydówką. Miała 18 lat, kiedy wyszła za mąż. Urodziła sześciu synów, prała, gotowała i nie miała pojęcia, co dzieje się poza jej maleńkim światem. Nagle odkryła internet. Dziś żyje zupełnie innym życiem, ale zapłaciła za to ogromną cenę.

W krainie filmów dokumentalnych jak zwykle dzieje się pewnie wiele nowych rzeczy, ale ja przypadkiem trafiłam na zdjęcia, które przypominają o fantastycznej produkcji National Geographic . I choć suchar, warto przypomnieć, bo rewelacyjne zdjęcia zapierają dech w piersi. Galerię znajdziecie na stronie Fubiz .

W kilku częściach filmu "Extraordinary Animals In The Womb" podglądamy zwierzęta w łonach ich matek. Wszystko znajdziecie w serwisie YouTube na kanałach National Geographic i Pioneer Production . Doskonałe.

 

Przedostatni punkt, to coś z polskiego podwórka - mamy bowiem wielu ciekawych twórców, o których warto wspomnieć. To wideo ucieszy także wszystkich fanów prozy Andrzeja Pilipiuka. Spirytyst a to efekt fascynacji jednym z charakterystycznych bohaterów jego opowiadań, Jakubem Wędrowyczem.

 

MOKISFILM i grupa filmowa WSPÓŁCZESNE ŚRODKI RAŻENIA , to grupa filmowych zapaleńców realizujących niezależne produkcje z pogranicza fantastyki. Wraz z postępem technologicznym i możliwościami cyfrowych lustrzanek, a przede wszystkim w wolnym czasie, daj upust swojej wyobraźni i poczucia humoru. Skupieni wokół Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie i Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów "eFHa Festiwal" , starają się być na bieżąco z tym co dzieje się w polskim kinie niezależnym. Jednym z filarów grupy WŚR jest Jarosław Florczak - osoba znana w świecie fandomu z tytułu stworzenia jednej z największych imprez tolkienowskich w Polsce TOLK FOLK , twórca "eFHa Festiwal" . Spotkać go można na Przystanku Woodstock jako konferansjera sceny folkowej.

A na sam koniec zdjęcie Davida Jafaridze , które zobaczyłam wczoraj, pokochałam, a dziś przypomniało mi się, gdy tekst Dominiki okazał się wykorzystywać tytuł Autostopem przez galaktykę . Chcę wsiadać i jechać. Jak najdalej.

Taxi - fot. David JafaridzeTaxi - fot. David Jafaridze Taxi - fot. David Jafaridze Taxi - fot. David Jafaridze

Miłego wieczoru :)

Więcej o: