Mężczyzna musi mieć "to coś"

"To coś" jest subiektywne i niemierzalne. Na da się tego zdefiniować, bo każda z kobiet inaczej "to coś" odbiera i odczuwa. Męskie "to coś" jest dla każdej z nas intuicyjne jak malowanie ust. Kiedy to dostrzeże, to staje się czujna jak lamparcica, która zwietrzyła małą antylopę wśród traw sawanny.

Najzabawniejsze jest to, że "to coś" jest często paradoksalne i zaskakujące dla nas samych. I nagle okazuje się, że mężczyzna, który kompletnie odbiega od wyśnionego ideału staje się obiektem westchnień. Zaś superprzystojniak bez "tego czegoś", bez tego niezbadanego do końca pierwiastka, jest tylko superprzystojniakiem.

Zawsze chciałam mieć takie coś...

Inteligencja i poczucie humoru . To mieszanka wybuchowa. Pustostany umysłowe, choć z piękną fasadą, są równie interesujące jak procedury KRUS. Flirt to taki pojedynek, którym podkręca się atmosferę w ramach bezpiecznych granic. Flirt z osobą inteligentną jest przyjemnością absolutną. A jeśli ta osoba dodatkowo ma poczucie humoru, to jesteśmy w raju. Ricky Gervais to ma.

 

Tym czymś może być spojrzenie . Przenikliwe i intrygujące. Takie, które stapia lód. Większość kobiet ma swój typ. Dajmy na to, że nasza wyimaginowana bohaterka - Aga, stworzona na potrzeby tego akapitu, też taki ideał w sercu nosi. Jest to (Uwaga! Niespodzianka!) wysoki brunet (wieczorową porą). Aga jeszcze go nie spotkała. Nieszczęśnik jeździ gdzieś na swoim białym koniu, krąży wokół zamku, może się zagubił. Ale ona i tak wie, że tylko na takiego wysokiego i czarnowłosego spojrzy łaskawym okiem. Aż tu nagle spotyka na swej drodze młodzieńca o włosach koloru snopków słomy wygrzewających się radośnie na polu. Nie dość, że blondyn, to jeszcze z metra cięty, zupełnie jak nasza Aga, która dryblasów rosłych jak górskie jodły preferuje. A jednak wystarczyło, żeby ten blondyn raz jeden na naszą oczekującą Agę spojrzał, okiem niebieskim, ale spojrzał tak, że się pod nią kolana ugięły. I bohaterka tego akapitu się ugotowała.

Głos . Otóż głos, drodzy panowie, działa na nas cudownie. Rozkłada nas na części pierwsze, na cząstki elementarne, z których potem możecie nas poskładać. Możesz mówić do mnie po niemiecku, fińsku, czy rosyjsku, ale rób to ciekawie i z pasją, tak żebym była głodna wiedzy, którą posiadasz. Mój mąż opowiedział mi kiedyś coś o blokadzie dyferencjału tym swoim tajnym głosem, w taki sposób, że dostałam wypieków. Jeśli umiesz śpiewać to masz ułatwione zadanie. Tak, kochamy się w muzykach i nie będziemy tego ukrywać. Wcale. Kochamy te głosy i fantazjujemy na temat wokalistów.

 

Zapach . Węch to zmysł, który trochę nam się przytępił w drodze ewolucji, ale nadal ma wielką moc, jest pierwotny i naprowadza nas na właściwe tory. Oznacza, to, że woda i mydło nie są groźnymi potworami zamieszkującymi odległe galaktyki, tylko waszymi sprzymierzeńcami, drodzy panowie. A regularne stosowanie kosmetyków jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Higiena to podstawa. Skoro więc omówiliśmy ten punkt, to wznieśmy się na wyższy poziom. Zapachy dodane, czyli wszelkiego rodzaju perfum. To działa, bardzo. Oczywiście każda pani ma własne preferencje, które trzeba zbadać. Mnie, oprócz pachniuków, kręci na przykład zapach farb olejnych. Tak właśnie pachniała skóra M. świetnego malarza i doskonałego kochanka. Wśród świeżych obrazów, w pracowni spędziliśmy upojne chwile. Wizyty w muzeach i galeriach przywołują wspaniałe wspomnienia. Uwielbiam sztukę.

Smak . Czyli przez żołądek do serca. Jeśli umiesz dobrze gotować, to korzystaj z tego daru. Nie każda z nas jest na wiecznej diecie i żywi się tylko jakąś odtłuszczoną zieleniną. Lubimy jeść, smakować, próbować, lubimy patrzeć w jaki sposób przygotowujesz mięso, jak doprawiasz gulasz. Kucharze są seksowni.

To może być jednak zupełnie coś innego: jakaś blizna, sposób w jaki unosisz do góry brew, gdy coś cię zaciekawi, niespodziewany sms, sposób w jaki wchodzisz w zakręty, opinia o ciekawym filmie, moment w którym się uśmiechasz, gdy widzisz na niebie klucz dzikich gęsi.

Idzie wiosna.

Wasza Korespondentka z Wydziału Odzyskiwania Zdrowego Rozsądku

Więcej o: