Co Słonko Widziało: nowy serial, trochę makabry, lęk wysokości i Wielki Wzrusz!

Dziś dość oględnie, gdyż ziewam z powodu porannej wizyty u naszej kochanej kozy rabina. Więcej doniesień o naszej adopcyjnej córeczce - jutro. Dziś też będą zwierzątka - w nietypowych odsłonach, ale szczególnie polecam nowy serial i naprawdę bardzo, bardzo wzruszającą historię. Do dzieła!

Rozdanie Oscarów już dosłownie za moment! Nie wiem, czy macie swoje typy, ale jeżeli tak, to możecie nam je zdradzić w komentarzach. Jeżeli jesteście niezdecydowani, może pomogą Wam plakaty nominowanych produkcji w zupełnie nowych wersjach . W końcu wszyscy kochają Lego.

Ja skupiam się jednak nie na typowaniu, a na tym, co jeszcze przyniesie ten rok, który serialowo zaczął się doskonale (tak, tak, ja oczywiście o Detektywie ). A może być ciekawie. Wcześniej do dyspozycji miałam jedynie skromne migaweczki, dziś można obejrzeć już cały zwiastun nowej produkcji w doskonałej obsadzie, czyli Penny Dreadful . W jednej z głównych ról występuje przepiękna Eva Green, a miłośniczki Josha Hartnetta powinny także piszczeć z radości, o ile nie będą tego robić ze strachu. Zapowiada się mocno i straszliwie. Czego się zresztą spodziewać po historii, w której spotyka się tylu bohaterów mrocznej literatury - Dracula, Frankenstein (wraz z Potworem), Dorian Gray... Oczekuję!

 

Z innej nieco beczki - niedawno (choć naturalnie na Facebooku to już sucharek), pokazał się także zwiastun innego horroru, tym razem pełnometrażowego, choć nie wiem, na ile słowo horror odpowiada rzeczywistej sytuacji. Powiem tyle - jeżeli ucieszył Was film Sharknado i lubicie, hm, ten określony rodzaj kina, zapraszam do świata, którym rządzą bobry. Zombie Bobry. Oczywiście, że obejrzę! Data premiery jeszcze niepewna, ale film ma swój żywiutki fanpage na Facebooku.

 

Jest jednak coś, co można oglądać już, a jest naprawdę godne uwagi - nowy serial BBC Two Inside No. 9 . Po obejrzeniu dwóch odcinków, zaryzykuję stwierdzenie, że będzie to serial doskonały. Każdy odcinek to fabularna całość, z różną obsadą. Wśród aktorów - znane i lubiane twarze, znane z innych brytyjskich produkcji. Klejnocik (w brytyjskiej koronie) dla miłośników czarnej komedii.

 

Mało zabawny jest kolejny link, który zainteresuje z pewnością tych, którzy szukają dreszczy. Jest moc i jest groza, gdyż w tej galerii zobaczyć można bardzo stare zdjęcia, dokumentujące sposoby leczenia w dawnych szpitalach psychiatrycznych . Nieodporni nie klikają, ja podzielę się jedynie listą "chorób" i objawów, które kwalifikowały pacjenta do objęcia go opieką. Wśród nich - lenistwo, małżeństwo syna (SERIO! Powiedzcie, że to jakiś idiom, proszę, proszę...), a także nadmierna ekscytacja polityką i czytanie powieści. Zrobiło mi się trochę zimno.

Lęk wysokości także mógłby być powodem do szaleństwa, na szczęście nie cierpią na niego ci panowie, których wyczyny w filmie poniżej. A niewiarygodne zdjęcia, które przyprawią o zawrót głowy, znajdziecie w tej galerii na MyModernMetropolis .

 

Miło mi jednak stwierdzić, że nie tylko mężczyźni parają się takimi ryzykownymi zajęciami - poznajcie też Lucindę Grange, baaardzo odważną dziewczynę ! Wystarczy klik w obrazek i dowiecie się o niej więcej.

A skoro jesteśmy już przy ludziach z pasją, to należy koniecznie wspomnieć o Suzanne Heintz. Suzanne do niedawna doskonale reprezentowała dwie pasje - fotograficzną i szewską. Ta pierwsza, to wynik jej zamiłowania do sztuki, druga - efekt lat zmagania się z beznadziejnymi pytaniami rodziny i znajomych. Indagowana miesiącami o to, dlaczego jest sama, kiedy w końcu z kimś się umówi i czy wreszcie wyjdzie za mąż, wpadła na genialny pomysł i w końcu założyła rodzinę. Wraz z mężem i córką chętnie pozuje do zdjęć i dzieli się fotograficzną dokumentacją ich życia. Mąż i córka Suzanne są co prawda dość milczący, ale także bardzo ugodowi. Film i więcej zdjęć znajdziecie w artykule opublikowanym w SoBadSoGood , a na razie pozwólcie sobie przedstawić rodzinę Heintz. Fajniutcy, prawda?

I na koniec Wielki Wzrusz. Zamieniłam się w fontannę, słowa już nie powiem, a wy po prostu przeczytajcie tę zamkniętą w kliku zdaniach i gifach historię pewnego chłopca i pewnego psa . Chusteczki w dłoń, w obrazek klik, potem wideo poniżej i nie obwiniajcie mnie, proszę. Ja tu sobie popłaczę. Buziaki.

 
Więcej o: