Klub Książki Focha - wybieramy książkę na marzec!

Miesiąc temu wyruszyliście w ?Drogę? w asyście Dominiki i wyraźnie się Wam podobało (nam również). Idziemy więc dalej! Czas wybrać, co Fochentuzjaści czytać mają w marcu i o czym potem sobie podyskutujemy.

Przedstawiamy pięć kolejnych propozycji, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego Publio - w okazyjnych cenach. Czyli po kolei: zastanówcie się, co chcecie czytać i zagłosujcie. Macie na to czas do niedzieli. Następnie dajmy sobie wygodne dwa tygodnie na lekturę. Wówczas pojawi się recenzja książki i... się zacznie. Gorące dyskusje, skakanie sobie do oczu, pochwalne peany. Czujecie to? Zachęcamy też gorąco do nadsyłania Waszych recenzji. Najciekawsze nagrodzimy kodami na ebooki z Publio i, oczywiście, opublikujemy. Zaglądajcie też na forum , gdzie Klub Książki ma swój wątek.

No to - do dzieła! Dziś wybieramy z następujących pozycji:

1. Honor złodzieja - Douglas Hulick

Wartka akcja, wciągająca od pierwszej strony intryga, mroczny klimat (będziecie się bać!) - a to wszystko w sosie fantasy. Czy macie odwagę, by wybrać się z tytułowym honorowym złodziejem (i szpiegiem) do Ildrekki?

2. Inne pieśni - Jacek Dukaj

Światem rządzi Forma, a świat ten jest niezwykły. Czy ktoś Wam kiedyś opowiadał fascynujący film, w tak barwny sposób, że czuliście się, jakbyście go oglądali? Tak właśnie poczujecie się czytając "Inne pieśni".

3. Tyrmandowie. Romans amerykański - Agata Tuszyńska

On - polityczny wygnaniec z ojczyzny, pięćdziesiątka na karku, aura sukcesu, etykietka playboya. Ona - 23 lata, zafascynowana wspaniałym mężczyzną, który z pasją wyjaśniał, czym jest komunizm, chce go poznać. Historia ich życia, małżeństwa, intelektualnych rozmów, pięknej miłości. Chcecie pozazdrościć?

4. Długa Ziemia - Stephen Baxter, Terry Pratchett

Jeśli Pratchett to dla Was za mało, dorzućcie sobie do tego jeszcze Baxtera i macie super SF combo. Marzenie miłośników brytyjskiej fantazji spod znaku fantasy zawyją z zachwytu. W niedalekiej przyszłości policjantka badając potencjalne miejsce zbrodni trafia na prototyp wynalazku, który zmieni myślenie ludzkości o świecie.

5. Linda. Historia pewnej zbrodni - Leif GW Persson

Brutalne morderstwo, mnóstwo śladów, wiele tropów i... nic, żadnego postępu w śledztwie. Do małego szwedzkiego miasteczka przyjeżdża ekipa ze Sztokholmu, by pomóc rozwikłać zagadkę. Dużo więcej dowiadujemy się jednak o pracy policji, bo przecież nie o samą intrygę kryminalną chodzi.

Wybieramy!Wybieramy! Wybieramy! Wybieramy!

Zapraszamy do wspólnego wybierania książki, czytania i potem żywych dyskusji!

[Klub Książki Focha] Którą książkę czytamy w marcu?
"Honor złodzieja" Douglas Hulick
12%
10głosów
"Inne pieśni" Jacek Dukaj
22%
18głosów
"Tyrmandowie. Romans amerykański" Agata Tuszyńska
16%
13głosów
"Długa Ziemia" Stephen Baxter, Terry Pratchett
26%
22głosów
"Linda. Historia pewnej zbrodni" Leif GW Persson
24%
20głosów
Więcej o: