Trzy zabiegi medycyny estetycznej, którym chcę się poddać

Skoro marzec jest na Fochu miesiącem odnowy/remontu, to ja napiszę o trzech zabiegach, które chciałabym zrobić, ale tej wiosny mnie na nie jeszcze nie stać. Każdy z zabiegów kosztuje sporo i potrzeba ich kilku, aby było widać oczekiwany rezultat.

Mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się odłożyć potrzebne środki i będę mogła wykonać te zabiegi. Pamiętajcie proszę, że nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie i nawet nie próbuję nim być, ale jak sobie czytam o tych sposobach poprawiania zdrowia i urody, to bardzo chcę je sama wypróbować.

Wczoraj z żalem stwierdziłam, że nie chciałam się uczyć w liceum, przez co nie zdałam na fizykę, skutkiem tego nie pracuję w NASA. Możliwe też, że gdybym bardziej przykładała się do nauki biologii i chemii to teraz byłabym lekarzem zajmującym się medycyną estetyczną i już dawno miałabym wszystko poprawione.

No ale dosyć tego biadolenia! Co się odwlecze, to nie uciecze. Po prostu muszę postawić sobie CEL. Celem będzie korekta pewnych defektów, z którymi borykam się od kilku lat. Wychodzę z założenia, że jeżeli można poprawić coś, co nam przeszkadza, to należy to zrobić. Dziedzina, jaką jest medycyna estetyczna jest bardzo prężnie rozwijającą się nauką i mam nadzieję, że za jakiś czas koszt zabiegów będzie niższy i więcej osób będzie mogło z nich korzystać. Część osób może powiedzieć, że jestem próżna i beznadziejna skoro skupiam się na swojej powłoce zewnętrznej. No cóż, macie do tego prawo. Ja natomiast mam prawo do korekty.

Moja lista zabiegów, które chciałabym wykonać, nie jest długa. Tak naprawdę obejmuje zaledwie trzy pozycje.

Laserowe leczenie trądziku.

www.tradzik.pl

Całe życie walczę z trądzikiem. Najpierw młodzieńczy - do trzydziestki -  teraz trądzik różowaty. Nie jest może jakoś bardzo tragicznie, ale mimo wszystko mając powyżej trzydziestki chciałabym nie mieć problemów z pojawiającymi się wiecznie wypryskami i zaskórnikami. Jeżeli nie mieliście lub nie macie problemu z trądzikiem, to ciężko może Wam być się do tego odnieść, ale uwierzcie proszę, że bywa to bardzo męczące. Zabieg leczenia trądziku polega na potraktowaniu miejsc zmienionych chorobowo wiązką światła laserowego, która wnika głęboko w skórę i zapobiega nadmiernej produkcji sebum.

Dodatkowo laser zmniejsza blizny powstałe w wyniku trądziku i pomaga uodpornić skórę na powstawanie kolejnych blizn.

Laseroterapii należy poddawać się regularnie, w odstępie od kilku dni do kilku tygodni. Oczywiście decyzję o ilości zabiegów podejmuje lekarz, na podstawie efektów, które są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Redensity II, czyli zabieg polegający na likwidacji cieni pod oczami .

www.beautymed.com.pl

Wory i cienie pod oczami to taki mój rodzinny "skarb". Całe pokolenia kobiet w mojej rodzinie wyglądają na przemęczone, niewyspane albo wiecznie imprezujące. No tak już mamy, że w naszych workach pod oczami można ukryć kilo ziemniaków i jeszcze chleb się zmieści. Ilość kremów pod oczy, rozświetlaczy, korektorów i maseczek, które stosuję od kilu dobrych lat, zawstydziłaby niejedną drogerię. Efekt tych zabiegów pozostaje jednak mizerny, a ja mam poczucie, że wywalam pieniądze w błoto. Natomiast jest dla mnie nadzieja! Nadzieją tą jest właśnie zabieg Redensity II.

Zabieg oparty jest na zastrzykach z kwasu hialuronowego, który jest doskonałym wypełniaczem, gdyż wiąże wodę w skórze właściwej. Dodatkowo pobudzony zostaje proces przebudowy skóry - dzięki wpuszczanym pod skórę składnikom miedzi, cynku i witaminy B6. Jak wyczytałam, zabieg ten daje naprawdę bardzo dobre efekty.

Usuwanie pajączków i żylaków kończyn dolnych

Popękane naczynka na udach nie są zbyt estetyczne, chociaż w tym akurat względzie najmniej mnie to obchodzi. Bardziej martwię się tym, że są to po prostu objawy problemów z krążeniem, które mogą doprowadzić do żylaków i niebezpiecznej dla zdrowia zakrzepicy. Ten zabieg ma dla mnie zdecydowanie zdrowotne podłoże i będzie on pierwszym, na który się zdecyduję, jak już uzbieram wymaganą kwotę.

Spodobało mi się to, że można usunąć pajączki bez chirurgicznej ingerencji. Wystarczy poddać się zabiegowi skleroterapii kompresyjnej, która polega na wprowadzeniu środka farmakologicznego do wnętrza naczynia krwionośnego przy pomocy cienkiej igły. Z opisu wynika, że zabieg jest bezbolesny, szybki, a co najważniejsze - przynosi pożądane efekty. Jeżeli nie obrzydzają Was takie rzeczy to możecie zobaczyć na filmiku, że to serio działa!

 

Medycyna estetyczna niesie za sobą nie tylko poprawę jakości życia ludzi zdrowych, ale działa właśnie profilaktycznie i, co dla mnie najważniejsze, bezinwazyjnie. Osobiście nie jestem przeciwniczką chirurgii plastycznej, ale wolę wybrać dla siebie te zabiegi, które obejdą się bez skalpela.

P.S. Jak ktoś ma doświadczenia z wymienionymi przeze mnie zabiegami, to z chęcią zapoznam się z opinią.

Więcej o: