Cosplay - dobra zabawa dla (całkiem już dużych) dziewczynek

Paweł Winiarski z Polygamii pisał nam ostatnio o tym, jakich kobiet unikają faceci. Teraz napisał o takiej, którą najwyraźniej chciałby spotkać...

Jessica NigriJessica Nigri 

Jessica Nigri to na chwilę obecną jedna z najbardziej znanych, a zarazem najważniejszych cosplayerek growych na świecie. Kim jest i za kogo przebierała się dotychczas ta sympatyczna blondynka?

Bohaterka opowieści urodziła się 5 sierpnia 1989 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w mieście Reno, w stanie Nevada. Większość źródeł zaczyna historię uroczej blondynki od 2009 roku i jej medialnych urodzin, ja cofnę się jednak dalej, dużo dalej. Jessica nie ukrywa, że interesują ją gry i anime (japońskie filmy animowane) i właśnie z tym drugim wiąże początku swojej kariery cosplayerki - czyli po naszemu - przebieranek, w których należy wcielić się w postać z gry/filmu etc. Anime to dość duże uogólnienie w przypadku młodej Nigri, bo podobnie jak młodzież w naszym kraju, była zafascynowana Pokemonami. Kupowała karty, figurki i albumy z naklejkami.

Po Pokemonach przyszła pora na fascynację anime, które i mnie swego czasu pochłonęło bez reszty - Dragon Ball , a dokładnie serię Z. Hobby młodej blondynki musiało nieźle namieszać w psychice jej młodszego brata, który na czas seansów był zamykany w małej szafce. Jessice zmiękły jednak nogi naprawdę konkretnie, kiedy Goku pierwszy raz zmienił się w Super Saiyana. Jak sama mówi, wciąż nie otrząsnęła się z tej fascynacji. Dokładnie w tym samym czasie Jessica zaczęła się interesować również grami, przy czym jedną z pierwszych pozycji, które wtedy jeszcze tylko oglądała, było Metal Gear Solid .

Pamiętny rok 2009Pamiętny rok 2009 Pamiętny rok 2009 Pamiętny rok 2009

San Diego Comic-Con to jedna z najpopularniejszych amerykańskich imprez traktujących między innymi o komiksach (ale również serialach czy japońskich filmach animowanych). Złośliwi twierdzą, że to coroczne święto dziwadeł, które przez cały rok szyją kostiumy, by na te kilka dni wcielić się w postać, dla której straciły serce i rozum. Tam właśnie, w 2009 roku, zauważono śliczną blondynkę, przebraną za Pikachu. Krótka, żółta spódniczka, goły brzuch i ogromny dekolt musiały wzbudzać zainteresowanie - szczególnie męskie. Zgrabna, wysportowana dziewczyna hojnie obdarzona przez naturę nie umknęła również uwadze internautów, którzy błyskawicznie wrzucili do sieci zdjęcia prężącej się do obiektywu Nigri. Sieciowy debiut Jessica miała już za sobą, ale największe wydarzenie w jej cosplay'owej przygodzie miało rozpocząć się dopiero później, kiedy blondynka zgłosiła się do konkursu organizowanego przez serwis growy - IGN . Jessica wygrała - została wybrana jako żywa reklama, a w zasadzie twarz mającej ukazać się za jakiś czas gry Lollipop Chainsaw .

JessicaJessica 

Bohaterką tej komediowej produkcji jest Juliet Starling, blond cheerleaderka, która poza wymachiwaniem pomponami i pokazywaniem majtek lubi złapać w dłonie piłę mechaniczną i poćwiartować kilka zombiaków. I to właśnie w protagonistkę Lollipop Chainsaw wcieliła się Nigri. Widziałem kilka bardziej podobnych do Juliet dziewcząt, ale trzeba przyznać, że Jessica odegrała swoją rolę wzorowo. Eksponowała wszystko to, na co mogli zwracać uwagę gracze, doprawiając swoją rolę szczyptą nie tylko pikanterii, ale również słodyczy, którą charakteryzowała się jej postać. W promocji gry (ale i samej cosplayerki) bez wątpienia pomogła pewna sytuacja, która miała miejsca podczas imprezy Penny Arcade Expo East w 2012 roku. Jessica została poproszona o zmianę przywdzianego kostiumów pod groźbą opuszczenia targów. Założony przez nią różowy, obcisły uniform musiał poruszyć czyjeś emocje na tyle, że stwierdzono naruszenie zasad imprezy. Co ciekawe, Jessica przebrała się w strój, który wcześniej nie budził niczyjego oburzenia - lecz tym razem znów została upomniana.

Oto pełna lista imprez, w których uczestniczyła Jessica, wraz ze wskazaniem postaci, w które się na nich wcielała ( za anglojęzyczną Wikipedią )

WikiWiki 

 

Niejednokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniami, jakoby Jessica Nigri była najpopularniejszą cosplayerką na świecie. Bez wątpienia jest na tej planecie cała masa dziewcząt, które mają na swoim koncie o wiele więcej imprez, a w "podziemnym" środowisku osób miłujących tego typu przebieranki biją Nigri na głowę. Jednak żadna z nich nie zyskała tak dużej popularności, szczególnie w sieci. Growy Internet wręcz pękał w szwach od kolejnych zdjęć Jessici i choć tego rodzaju niecodzienny sposób promocji gry nie przełożył się na jej komercyjny sukces, to wywindował Nigri na poziom, którego do tej pory nie osiągnęła żadna miłośniczka growych przebieranek. Miałem jakiś czas temu przyjemność rozmawiać z Lindsay Elyse, jedną z coraz popularniejszych amerykańskich cosplay'erek, prywatnie koleżanką Jessici. Dziewczyny były wspólnie na castingu w Los Angeles, podczas którego szukano kobiety mającej promować grę Lollipop Chainsaw .

Jessica jest ze mną w grupie XX Girls, jednocześnie to jedna z moich najlepszych przyjaciółek. Kocham ją na śmierć! Mamy za sobą sporo niesamowitych akcji. Poznałyśmy się na konwencie Saboten Con w 2011 roku, dzięki naszemu wspólnemu znajomemu. Po wspólnym weekendzie wszyscy mocno się zaprzyjaźniliśmy.

JessicaJessica 

Taka szansa zdarza się raz w życiu i choć Jessica nie wygląda, i nie zachowuje się jak kobieta biznesu, doskonale wykorzystała swoje 5 minut. Jej fanpage w serwisie Facebook ma obecnie 2 134 646 fanów (dla porównania - w maju 2013 r., było to "tylko" 330 tysięcy), a konto na Instagramie - 394 tysiące obserwujących (w maju 2013 - 75 tysięcy). Na dobrą sprawę na obu profilach ciągle coś się dzieje, Jessica nie traci czasu i ciągle wrzuca nowe fotografie - czy to pozowane, w nowych przebraniach, czy urocze focie z planu zdjęciowego. Dla miłośników cosplay'ów interesujące są też zapewne robione spontanicznie zdjęcia kostiumów, które Jessica wykonuje samodzielnie. Nie bez znaczenia dla kariery jest również sklep on-line, w którym za 15 dolarów można kupić plakaty z jej podobizną . Nie muszę chyba mówić, że matki nastoletnich miłośników gier nie są raczej zadowolone, gdy Jessica świeci ze ściany mocno wydekoltowanym biustem. Niedawno blondynka z Nevady udostępniła kilka zdjęć bez wymyślnych kostiumów - ot zwykłe, jak na modelkę, klasyczne fotki niekoniecznie w golfie czy koszuli zapiętej pod samą szyję.

Zaciekawieni? W takim razie koniecznie odwiedźcie oficjalną stronę Jessiki , a następnie przejrzyjcie zdjęcia w obfitych galeriach. Panna Nigri to bowiem cosplayowy fenomen na skalę światową. I nie wątpię, że spopularyzowała to hobby, pokazując jednocześnie szerszej publiczności, że kobiety nie muszą wcale kryć się w swoich pokojach i tam oddawać się fascynacji elektroniczną rozrywką.

 

W 2013 roku zainteresował się nią ponownie producent - Suda51, obsadzając ją w promocyjnej roli jednej z bohaterek swojej nowej gry Killer is Dead . Sympatyczna blondynka weszła w skórę niejakiej Vivienne Squall. W tym samym roku, z podobną propozycją wyszedł Ubisoft , widząc ją w przebraniu (damska wersja) bohatera Assassin's Creed IV , Kapitana Edwarda Kenwaya. Miałem przyjemność spotkać Jessicę właśnie w tym przebraniu na ubiegłorocznej edycji targów GamesCom w Niemczech. Na targach PAX 2013 natomiast, Jessica wcieliła się w rolę Miss Monday, bohaterki nowej gry Yaiba: Ninja Gaiden Z .

***

Paweł Winiarski

Jessica

Paweł Winiarski - zwykły chłopaczyna po trzydziestce. Lubi ciężką muzykę, tatuaże, gry, anime i gitarę elektryczną, na której znów brzdąka w każdej wolnej chwili. Ale to przede wszystkim ojciec małego chłopca, który jest spełnieniem jego marzeń i największym źródłem radości w życiu. Od blisko czterech lat, wespół z kolegami, tworzy najfajniejszy polski portal o grach - Polygamię.