Zła babcia z Instagramu ukradnie twojego chłopaka

Ma 86 lat, wrzuca do internetu swoje zdjęcia w kostiumie kąpielowym i deklaruje, że kradnie facetów od 1928. Poznajcie Baddie Winkle.

W sieci działa od mniej więcej miesiąca, a już ma ilości lubików i fanów, za które niejedna szafiara oddałaby lewą nerkę: ponad 200 tysięcy na Twitterze i 30 tysięcy na Instagramie . Choć sama obserwuje, UWAGA!, siedem osób.

Zła Babcia została sensacją internetu za sprawą "szokujących", nieprzystających do jej wieku zdjęć. Z drinkiem, pigułkami na języku, czy w kostiumie kąpielowym. To ostatnie z podpisem "zaraz ukradnę twojego faceta".

Babcia rusza na podryw (fot.: Instagram)

Babcia wrzuca pigułę witaminową (fot.: Instagram)Babcia wrzuca pigułę witaminową (fot.: Instagram) Babcia wrzuca pigułę witaminową (fot.: Instagram) Babcia wrzuca pigułę witaminową (fot.: Instagram)

Robi sobie też żarty z młodzieżowych mód na selfie w porannym "romantycznym" rozmemłaniu i wrzuca fotki z opisem "właśnie wstałam" w obszytej koronką koszuli nocnej i puszką Arizona Iced Tea.

Babcia poranna (fot.: Instagram)Babcia poranna (fot.: Instagram) Babcia poranna (fot.: Instagram) Babcia poranna (fot.: Instagram)

A może to żart z sesji Miley Cyrus autorstwa Terry'ego Richardsona, w której gwiazdka pozowała z puszką tego samego napoju? Może zwariowana starsza pani puszcza oczko do wszystkich konsumentów popkultury mówiąc "zastanówcie się, czym się ekscytujecie" ?

Miley taka szalona (fot.: Terry Richardson)Miley taka szalona (fot.: Terry Richardson) Miley taka szalona (fot.: Terry Richardson) Miley taka szalona (fot.: Terry Richardson)

Można się oburzyć, że jest to nieestetyczne, że nie przystoi w tak poważnym wieku - tylko po co i z jakiej racji? Jeżeli nie jest to żadna marketingowa ściema i babci nie przymuszają do pajacowania okrutni wnuczkowie, to ja jestem cały sercem za! Nie znoszę połajanek: "w twoim wieku to nie wypada" . Nie uważam, że kobieta po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce powinna zająć się wnukami, zredukować do roli babci albo położyć i czekać na śmierć. Nie podoba mi się wykreowany przez media wizerunek kobiety, która może być albo piękna, młoda i seksowna, albo stara, brzydka i zapomniana przez świat. Nie chcę godzić się z tym, że kobieta po pięćdziesiątce ma niewiele oczekiwać od życia, rynku pracy, mężczyzn, społeczeństwa. Przyoblec ukrywające ciało garsonki albo worowate, niemodne suknie i usunąć się młodym sprzed oczu. Babcia Instagramowa też najwyraźniej nie godzi się z taką rolą i zakłada zwariowane koszulki - na przykład w psychodeliczne maziaje z liściem marihuany. O zgrozo!

Psychodeliczna Baddie Winkle (fot.: Instagram)Psychodeliczna Baddie Winkle (fot.: Instagram) Psychodeliczna Baddie Winkle (fot.: Instagram) Psychodeliczna Baddie Winkle (fot.: Instagram)

Jeżeli Zła Babcia lubi sobie porobić zdjęcia z drinkiem, papieroskiem, w zabawnej koszulce, czy z hula hop, to niech sobie robi. Komu i w czym miałoby to przeszkadzać?

Powiem więcej, kocham internet za to, że daje szansę zaistnienia i pewnej kreatywnej ekspresji taki osobom. Ten świat potrzebuje więcej starych wariatek, które mają absolutnie wszystko i wszystkich w starej i pomarszczonej rzyci.

Wiecznie młoda Zła Babcia (fot.: Instagram)Wiecznie młoda Zła Babcia (fot.: Instagram) Wiecznie młoda Zła Babcia (fot.: Instagram) Wiecznie młoda Zła Babcia (fot.: Instagram)

A co Wy sądzicie na temat Baddie? Przystoi starszej pani wygłupiać się w internecie, czy nie?

Więcej o: