Klub Książki Focha - wybieramy książkę na maj!

Już prawie połowa miesiąca, więc pora wrócić wreszcie z (mentalnej) majówki i wziąć się za poważne, odpowiedzialne zadania. Na przykład wybrać nam jakąś fajną książkę, którą wspólnie przeczytamy i omówimy.

Zasady już znacie: z pięciu naszych propozycji wybieracie w głosowaniu jedną, którą następnie czytamy, a po dwóch tygodniach recenzujemy. Wy także możecie nadsyłać swoje teksty - najlepsze nagrodzimy e-bookami i oczywiście opublikujemy.

Klub KsiążkiKlub Książki 

Wszystkie proponowane książki dostępne są ze specjalną zniżką w Publio , które zawsze wspiera nasze czytelnicze zapędy. Tym razem redakcyjna selekcja przyniosła nam niemal wyłącznie literaturę faktu, ale coś nam mówi, że i emocji tu nie zabraknie! Zobaczymy, czy Wam się spodoba. Głosować można do czwartku 15 maja do godz. 12.00, a lista kandydatów wygląda następująco:

1. Grace. Księżna Monako - Jeffrey Robinson

W tym tygodniu do naszych kin wchodzi film o pięknej aktorce, która została księżną (z Nicole Kidman w roli tytułowej), więc temat będzie na topie. Może warto zatem sięgnąć po obszerniejszą biografię osoby, która wciąż porusza wyobraźnię?

2. Zabawy poufne - Agnieszka Osiecka

Felietony i humoreski o relacjach damsko-męskich pióra jednej z najważniejszych polskich autorek doby PRL. Ciekawe, czy w dziedzinie związków, uczuć i miłosnych przygód wiele się zmieniło od "tamtych czasów"?

3. Cash. Autobiografia - Patrick Carr, Johnny Cash

Sam o sobie mówił tak: "Moje życie zawodowe było proste: bawełna w młodości i muzyka w wieku dojrzałym. W międzyczasie pracowałem w fabryce samochodów w Michigan." Nie jest to jednak CAŁA prawda o tym legendarnym muzyku... Sprawdzimy co pominął?

4. Rodzina - Monika Jaruzelska

Losy TEJ rodziny nadal budzą (zrozumiałe) kontrowersje i emocje, jednak córka generała Jaruzelskiego konsekwentnie stara się przeciwstawiać medialnym przekazom własną narrację. Na ile wiarygodną?

5. Znaki szczególne - Paulina Wilk

Nawiązywałam do tej książki pisząc o zjawisku nostalgii jednak nie wyczerpuje to listy tematów i problemów, które porusza Paulina Wilk. Czy jesteśmy szczególnym pokoleniem?

Zapraszamy do wspólnego wybierania książki, czytania i potem żywych dyskusji! Też na naszym FochForum !

Którą książkę czytamy w maju?
"Grace. Księżna Monako" - Jeffrey Robinson
15%
13głosów
"Zabawy poufne" - Agnieszka Osiecka
15%
13głosów
"Cash. Autobiografia" - Patrick Carr, Johnny Cash
45%
41głosów
"Rodzina" - Monika Jaruzelska
7%
6głosów
"Znaki szczególne" - Paulina Wilk
18%
16głosów
Więcej o: