Na listopadową nudę: fascynujące pożeracze czasu

W listopadzie poszukuję uparcie zajęć, które nie zmuszają mnie do wyjścia z domu. Sytuację ratują seriale, filmy i książki, ale ciągłe przyjmowanie pop-papki zaczyna mnie czasem nudzić. W takich momentach sięgam po coś zupełnie innego - wiedzę kompletnie bezużyteczną i podglądanie cudzych pasji.

Uwaga, będzie wyznanie. Żywię absolutne uwielbienie dla krótkich filmów, które tłumaczą mi świat lub poddają intrygujące pomysły na wysadzenie kuchni w powietrze. Internet dostarcza mi zatem licznych rozrywek. Podzielę się dziś z wami kilkoma ostatnimi odkryciami - filmami, które pokazują rzeczy niesamowite, a przy tym kompletnie bezużyteczne. I są zaskakująco wciągające. Druga kategoria to filmy, pokazujące totalnie chore, fantastyczne i zapierające dech w piersiach rzeczy, które ludzie robią z pasji, obłędu, czy jak tam tylko życzymy sobie to nazwać.

Zabawy z bronią

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zachowuje się napalm w kuchence mikrofalowej - mam doskonałe wiadomości. Są ludzie, którzy postanowili dostarczyć innym tej, jakże istotnej, wiedzy. A gdybyście zastanawiali się nad tym, jak kreatywnie strzelać do różnych, bardzo nietypowych rzeczy, wasza ciekawość może zostać zaniepokojona. Kanał Demolition Ranch na YouTube zeżarł mi już tyle godzin, że pewnie sama skonstruowałabym w tym czasie bombę neutronową. Jeżeli da się to zrobić bez wychodzenia z domu. Weterynarz z Teksasu (tak, jest też kanał, gdzie można przyjrzeć się tej części jego życia ) uwielbia zabawy z bronią i nie waha się uwieczniać swoich eksperymentów. Polecam!

 

Podróż do wnętrza wulkanu

Dwa lata temu grupa zapaleńców (to naprawdę doskonałe w tym kontekście słowo) postanowiła odbyć podróż do wnętrza wulkanu Marum, położonego na wyspie Ambrim. W głębi wulkanu znajduje się jedno z zaledwie pięciu jezior lawowych na świecie - więcej osób postawiło stopę na powierzchni księżyca, niż na krawędzi lawowego jeziora. Dziesięciominutowy film niezwykle działa na wyobraźnię.

 

Gry wojenne

To już coś dla dużych dzieci, władających językiem angielskim. Na kanale Documentary Tube znajdziecie playlistę HOW IT WORKS , skupiającą się na technologiach stosowanych w lotnictwie wojskowym. Przysięgam, gdyby ktoś kiedyś powiedział mi, że film o nitowaniu powłoki samolotu będę oglądała jak zaczarowana - nie uwierzyłabym. A jednak...

 

Zabawy ekstremalne

Jazda na deskorolce nigdy nie wydawała mi się szczególnie ciekawa, choć doceniłam urok pewnej sceny w "Sekretnym życiu Waltera Mitty" (polecam w ramach jesiennych rozrywek). Warto jednak chwilowo porzucić fikcję i obejrzeć poniższy film, w którym James Kelly pokazuje, czym jest absolutnie fantastyczna jazda na deskorolce. Wielkie WOW!

 

Dla tych, którzy cztery kółka przyjmują wyłącznie w wersji z silnikiem też znajdzie się coś rewelacyjnego - samochodzik, który postanowił zmierzyć się z naprawdę ekstremalnie ciężkim terenem. Są ciarki!

 

Perfekcyjna pani domu

Na koniec kilka rzeczy, które spokojnie można zrobić w domu, bo jednak podgrzewanie napalmu jest nadmiernie skomplikowane. Spędzanie czasu w kuchni kojarzy się często z domowym uciemiężeniem. Niesłusznie. W kuchni można zrobić kilka naprawdę fajnych rzeczy, co prawda mocno niejadalnych, ale zabawa jest i nie musi kończyć się koniecznością odmalowania sufitu. Do obowiązków kuchennych można także przyuczyć dzieci, zwłaszcza gdy na placu zabaw hula wiatr i leje deszcz. Zaczynamy od prostej cieczy nienewtonowskiej (i nauczenia dziecka ortografii)...

 

...a potem zamieniamy mleko w kamień...

 

aby zakończyć na kilku prostych eksperymentach...

 

Mam szczerą nadzieję, że oglądając te filmy, a może i eksperymentując, będziecie bawić się równie dobrze, jak ja. Jeżeli nie, to na pociechę wklejam tu film z kategorii "śmiałam się jak nawiedzona przez dziesięć minut". Nie tylko dla wielbicieli Minionków.

 
Więcej o: