Kobiety Pistolety dopieszczają w najbliższy weekend

Rozpoczyna się sezon przedświątecznych targów i kiermaszów. Zapraszamy na jeden z nich, którego nazwa i idea jest bliska czarnym serduszkom redakcji Focha - Kobiety Pistolety.

Fot. Materiały organizatoraFot. Materiały organizatora Fot. Materiały organizatora Fot. Materiały organizatora

" Kobiety Pistolety to nie tylko targi, to propozycja miłego spędzenia zimnego, grudniowego dnia" - tak Eliza Krakówka, jedna z organizatorek, zachwala imprezę. Rzeczywiście - w sobotę w 1500m2 na warszawskim Powiślu będzie można nie tylko kupić ubrania czy upominki. "Przy muzyce puszczanej przez znane i lubiane postaci kobiecej sceny muzycznej będzie można pooglądać, poprzymierzać, zadbać o urodę, dobrze zjeść, rozgrzać się grzanym winem i kupić nieszablonowe prezenty" .

Fot. Eliza KrakówkaFot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka

Fot. Eliza KrakówkaFot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka

Miłe spędzanie czasu - taka była idea, która przyświecała dziewczynom, gdy organizowały pierwszy raz Kobiety Pistolety. Zaczęło się od mniejszych, koleżeńskich imprez, nazwanych przez nie "dopieszczaniem", na których zjawiali się znajomi projektanci, masażyści, fryzjerzy, ale też znajome i znajome znajomych, chcące spotkać się, odpocząć, powymieniać ciuchami, coś zjeść, coś sobie kupić. "Pomyślałyśmy, że można zrobić coś na większą skalę, nie ograniczać się tylko do naszego grona, że chcemy też podopieszczać warszawianki i jakoś tak to się zaczęło . Jesteśmy zdania, że kobieca energia może przenosić góry i warto ją celebrować. Coraz więcej kobiet osiąga sukcesy, zaczyna żyć w zgodzie ze sobą, ze swoimi wartościami, realizuje się, albo walczy o to, żeby się realizować. Chcemy wspierać siebie nawzajem".

Fot. Eliza KrakówkaFot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka

Dlatego na większości edycji Kobiet Pistoletów można było wziąć udział w warsztatach, spotkać się z psychologiem, czy seksuologiem. Impreza jest przeznaczona dla kobiet, ale mężczyźni też są mile widziani, a same targi ewoluowały w imprezę rodzinną, podczas której zamiast typowego, szybkiego "obejścia" wszystkich stoisk, ludzie siedzą, jedzą, rozmawiają.

Fot. Eliza KrakówkaFot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka Fot. Eliza Krakówka

Nowością w tym roku jest strefa "wietrzenia szaf" - dział, w którym można wystawić się ze swoimi ciuchami, których chcesz się pozbyć ale niekoniecznie wyrzucając. Choć, oczywiście, zakupy będą w centrum wydarzenia i - jak zapewniają dziewczyny - każdy, i drwal, i młoda mama, i hipster z dzieckiem znajdą coś dla siebie. Listę wystawców znajdziecie tutaj .

Kobiety Pistolety - 1500m2, sobota, 6 grudnia.

Więcej o: