Jak żyć? Porady na wszystkie dręczące Was problemy

Jesteśmy serwisem kobiecym, a noblesse oblige. Oblizujemy się więc i spieszymy z zestawem porad, bo wreszcie zorientowałyśmy się, że to właśnie robią profesjonalne media kierowane do kobiet. Radzą. Tysiąc porad na tysiąclecie!

Nim przejdziemy do meritum, słówko o metodologii (tak, wiemy: dwa trudne słowa w jednym zdaniu - tak się nie robi w serwisach kobiecych, ale najwyżej poprosicie mężów, żeby wam wytłumaczyli o co chodzi). Przejrzałyśmy treści publikowane przez wraże, tfu: konkurencyjne serwisy dla kobiet. Zaskoczyła nas ilość tekstów zaczynających się od słowa: "jak". Postanowiłyśmy wzbogacić naszą ofertę i za jednym zamachem odpowiedzieć na wszystkie pytania, stawiane śmiało przez inne redakcje*. Na wszelki wypadek nie czytałyśmy tamtych porad, by się nie zasugerować. To są nasze własne, jedyne, oryginalne i niepodważalne porady a la FOCH!

Jak zaoszczędzić czas na wybieraniu ubrań rano?

Najprościej: nie wybierać. Zdaj się na ślepy los, sięgnij po omacku do szafy i załóż to, co pierwsze wymacasz. Kwiatki do kratki? Super! A spódnica w charakterze odważnego topu sprawi, że już zawsze będziesz cieszyć się opinią trendsetterki. Może nawet dostaniesz zniżkę na latte w jakiejś hipsterskiej wege-kawiarni.

Jak zmienić faceta na wiosnę?

"Jak" to akurat bardzo łatwe, ale pytanie w co? Tradycyjnie zmienia się w żabę, ale czas zerwać z tym patriarchalnym tradycjonalizmem. To może w kotka? Kotki są miłe i bardzo wiosenne, jak te, no - bazie. Miau?

Jak nauczyć dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów?

Kolejny banał. Bierzesz dziecko. Stwarzasz problem. Każesz mu rozwiązać. Po robocie.

Unsplash CC0Unsplash CC0 Unsplash CC0 Unsplash CC0

Jak wyglądać modnie zawsze?

No, wreszcie problem na miarę naszych możliwości, bo nie od dziś głowimy się nad tym, jak wyglądać modnie podczas czyszczenia muszli klozetowej, wycierania kocich wymiocin tudzież podczas zakładania koronki na fotelu dentystycznym. Sytuacji, w których modny wygląd okazuje się kluczową kwestią jest zresztą bez liku i świetnie znacie je z własnego żywota. Dlatego radzimy: nigdy nie zdejmujcie swojej małej czarnej (po kilku tygodniach będzie jeszcze bardziej czarna, ale to tym lepiej), szpilek i kapelusza od Balenciagi. Szanujcie się!

Jak jeść, by być zdrowym?

Tradycyjnie jemy w ten sposób, że wkładamy jedzenie do ust, przeżuwamy, a reszta dzieje się sama. Jesteśmy zdrowe, dzięki.

Unsplash CC0Unsplash CC0 Unsplash CC0 Unsplash CC0

Jak zrobić perfumy?

My robimy usta w podkówkę i mówimy: "misiulku, perfumki mnie się skończyły". Działa za każdym razem.

Jak spakować się na podróż z dzieckiem?

Zupełnie inaczej niż na samotny wyjazd. Zamiast prezerwatyw, wibratora (na wszelki wypadek - bądź przewidująca w podróży!), dwóch gramów zielska i tych boskich szpilek (kapelusz od Balenciagi masz na głowie - przypominamy) pakujesz zabawki, nocnik, karmę dla psa i jakieś ubrania w rozmiarze xxs. Powinno być OK.

Jak reagować na zabawy w doktora?

Zależy, kto chce się bawić. Jeśli jest drwaloseksualnym półbogiem , to reagujemy pozytywnie, a jeśli Januszem spod czternastki, to udajemy, że nie dosłyszałyśmy i szybko zamykamy drzwi od windy.

Jak samodzielnie zrobić suchy szampon?

Wziąć mokry i długo, długo suszyć. Aż wyschnie. Pro-tip: można użyć suszarki. Uwaga: lepiej nie wkładać głowy do piekarnika!

Jak uniknąć kryzysu w związku?

Niektórzy mędrcy twierdzą, że kryzysu uniknąć się nie da, ale co oni tam wiedzą? Najprostsze rozwiązanie to unikanie związków jako takich, ale to nie jest odpowiedź godna współczesnych, ambitnych Polek! Dlatego proponujemy metodę wręcz przeciwną: nie unikaj kryzysu, jak jakaś tchórzliwa lama, tylko wywołuj go z premedytacją, twarzą pokerzysty i kilkoma dywizjami pancernymi w odwodzie. Uważa się, że zajęcie Krymu to całkiem niezły gambit otwarcia.

Unsplash CC0Unsplash CC0 Unsplash CC0 Unsplash CC0

Jak przygotować się do wiosny?

Tona kartofli, pół tony jabłek, zapasy konserw i dobrze okopana ziemianka powinny zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientek.

Jak kupować zabawki z głową?

Kupując, upewniamy się, że głowa jest na miejscu - tak nasza, jak i zabawki. Zabawek pozbawionych głowy z natury (pistolety, czołgi, samoloty, broń chemiczna) nie kupujemy dla zasady.

Jak zakończyć ciche dni?

Najlepiej ciszę przerywać czymś głośnym. Może być wystrzał, ale gromkie podśpiewywanie wiadomej arii z Rigoletta (La donna e mobile, qual piuma al vento! ) też zda egzamin.

Jak szybko zrzucić wagę na wiosnę?

Ponieważ pośpiech jest naprawdę wskazany, a ta wredna waga ani drgnie, to powtórzymy poradę, której wiele lat temu na pytanie "jak mamy schudnąć 10 kilo w weekend?", udzielił nam pewien dobry doktor, ortopeda: nogi se obetnij, idiotko. Szach mat.

* To są wszystko autentyczne, istniejące naprawdę, teksty z poradami. Możecie sobie wyszukać w Google'ach, jeśli nasze odpowiedzi Was nie satysfakcjonują, prosimy bardzo. Foszek.

Więcej o: