Top 10: najlepsze kosmetyki za mniej niż 20 złotych (część 2)

Ile planujesz wydać na dobry tusz? Sześćdziesiąt złotych? Za tę kwotę możesz mieć nie tylko bardzo dobry tusz ale i świetny eyeliner, doskonałą pomadkę, błyszczyk oraz zestaw porządnych cieni do oczu. Jak to możliwe? Oto druga część listy najlepszych produktów do makijażu za mniej niż dwadzieścia złotych.

TUSZE DO RZĘS

1. Wibo Extreme Volume Lashes Mascara (9,90 zł)

2. Lovely Curling Pump up (około 9 zł)

Fot. Marta LewinFot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin

O tych dwóch tuszach już pisałam , nic więcej nie mam do dodania. No może tylko tyle, że sprawują się niemal tak dobrze, jak tusze z wysokich półek. Szkoda, że dostępne są tylko w kolorze czarnym.

3. Kolorowe tusze Pierre Rene Volume Rich Mascara - dobrej jakości trwały tusz, ładnie pokrywający rzęsy. Olbrzymią zaletą jest wybór kolorów (czarny, brązowy, granatowy, grafitowy), zazwyczaj ubogi na tej półce cenowej (15,99 zł).

EYELINERY

Fot. Marta LewinFot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Materiały producenta

4. Eveline Cosmetics Eyeliner Celebrites (tusz z pędzelkiem) - produkt kultowy i od dawna absolutny numer jeden, szczególnie dla uczących się malowania kresek. Dostępny w kolorze czarnym i brązowym (9,50 zł)

5. Pierre Rene Hi Tech stylowy pisak do oczu - w nieco zaskakującym opakowaniu, za to idealnie leżący w dłoni podczas rysowania kresek. Posiada bardzo precyzyjną końcówkę. Jest wodoodporny, ale nie stawia dużych oporów podczas usuwania makijażu, co na tle wielu linerów, które trzeba szorować (niemal) pumeksem, jest wielką zaletą (18,99).

CIENIE DO OCZU

Fot. Marta LewinFot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin

6. No i ponownie - trudna sprawa, bo jest kilka produktów, które powinny tu zająć miejsce ex aequo: Sensique, Wibo, Kobo, Bell Hypoallergenic (bardzo ciekawe kolory, warto zajrzeć do tej serii!)

I najnowsze odkrycie internetów: paletki Makeup Revolution ale nie będę o nich nic więcej pisać, bo kosztują 20 zł, więc trochę nie mieszczą się w mojej kategorii cenowej.

7. Jest też jeden niekwestionowany hit: Vipera Galaxy sypki cień do powiek, który można nakładać na żelową bazę lub bez niej. Na sucho i na mokro. Cienie Galaxy mają przepiękne kolory, dyskretny blask, są trwałe i...och! (14,99 zł)

POMADKI

Fot. Marta LewinFot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin

8. Golden Rose - są bezkonkurencyjne. Stosunek jakości do ceny jest doskonały (od około 8 zł do około 12 zł).

BŁYSZCZYKI DO UST

Fot. Marta LewinFot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin Fot. Marta Lewin

9. Bell Glam Wear - są najbardziej popularne spośród błyszczyków tej firmy (aczkolwiek pozostałe też są warte wypróbowania), znajdziecie je w kuferkach wielu wizażystów. Mają świetne kolory, ładnie kryją usta i dobrze się na nich trzymają. (około 10 zł)

10. Golden Rose - moje "odkrycie" tej wiosny to seria Color Sensation Lipgloss (12,90 zł) i Luxury Rich Color Lipgloss (19,90 zł). W obu seriach znajdziecie niesamowity wybór kolorów. Produkty są bardzo trwałe i pięknie się prezentują na ustach. Zdecydowanie moje ulubione błyszczyki.

To mój wybór. Lista hitów za mniej niż dwadzieścia złotych nie jest jednak zamknięta. Czekam na wasze propozycje!

Więcej o: