10 prostych sposobów na domowe upierdliwości

Kuchnia i okolice dostarczają nam wielu powodów do frustracji, dlatego im więcej ułatwiających życie sposobów znamy, tym mniej brzydkich słów zostanie użytych w domostwie.

Każda chu... perfekcyjna pani domu wie, że SPOSÓB, by coś zrobić łatwiej, szybciej, efektywniej i bez tego uczucia, że za chwile odgryziesz sobie głowę, to kluczowa sprawa w walce o zachowanie zdrowia psychicznego. Oraz perfekcyjnego domostwa, rzecz jasna. Dlatego wybrałyśmy kilka przetestowanych przez nas osobiście lifehacków - głównie kuchennych (z jakiegoś powodu kuchnia kojarzy nam się z polem minowym).

1. Jak obrać jajko ze skorupki?

Jajka to małe wredne sukinkoty i potrafią zepsuć człowiekowi dzień swoim bezrozumnym oporem w kwestii obdzierania ze skorupki. Ale jest sposób, by je podejść!

Zobacz wideo

2. Jajko - wersja alternatywna

Jeśli macie problem z turlaniem, albo brzydzicie się dotknąć jajka, to jest też sposób drugi. Da się przy okazji rozładować nadmiar burzowej energii wewnętrznej. Potrząsajcie energicznie!

Zobacz wideo

3. Jak zrobić jajko w koszulce?

Jajko i skorupka to temat rzeka. Bo jeśli człowiek nie lubi obierać ze skorupki, to niech po prostu gotuje BEZ. Co? Że to nie takie proste?

Zobacz wideo

4. Jak obrać czosnek?

Dajmy spokój jajkom, weźmy się za coś trudniejszego. Czosnek ma to do siebie, że śmierdzi i kala swym odorem subtelne dłonie perfekcyjnych pań. Rozwiązaniem okazuje się słoik (jak jeszcze raz usłyszymy coś brzydkiego o słoikach to... FOCH!)

Zobacz wideo

5. Jak pokroić pomidorki?

Świetny patent, ale wymaga umiejętności manualnych większych niż u sześciolatka. U nas skończyło się lekkim nieładem. Ale pomidorki ocalały. W połowie.

Zobacz wideo

6. Jak obrać kiwi lub awokado?

Obieranie to ogólnie zmora, więc przedstawiamy kolejny godny polecenia patent. Próbowałyśmy też z jabłkiem, ale nie wyszło.

Zobacz wideo

7. Jak pokroić ananasa?

Jeśli kiwi to dla was za mały kaliber - proponujemy zabawę z ananasem. Kto zrobi taką łódeczkę i nie utnie sobie ręki, śmiało może tytułować się PPP!

Zobacz wideo

8. Jak się dobrać do kokosa?

Świeży kokos jest pyszny, ale obranie go bywa problemem. Zdecydowanie nie polecamy sposobu pani domu, która tłukła orzechem o asfalt na podwórzu tak długo, aż go rozpękła. Asfalt, niestety. Polecany przez nas sposób jest niezwykle elegancki, ale ryzyko odcięcia sobie palca jest dość spore, więc jeśli jesteście niezborne manualnie, to lepiej nie próbujcie tego machania nożem.

Zobacz wideo

9. Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Chujowa pani domu potrafi przypalić wszystko - nie tylko jajko i wodę na herbatę. Jeśli więc przypaliłyście (my tak) na przykład żelazko, to jest efektywne (aczkolwiek dość pracochłonne - uczciwie ostrzegamy) rozwiązanie.

Zobacz wideo

10. Jak prasować bez żelazka?

A gdyby się nie udało, to kto powiedział, że żelazko jest niezbędne do prasownia?

Zobacz wideo

No! To teraz możecie iść spokojnie kroić, obierać, skórować, palować i palić wioski.

Więcej o: