Kpiątek kątem focha odc. 5: Julia, co zjadła psa, Zombie-Boys i śmierć lwa

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale lipiec ma aż pięć piątków (#PiątuniaDoPotęgi) i właśnie się kończy (#PółmetekWakacji). Spójrzmy więc na to co działo się w mijającym właśnie tygodniu i czym prędzej spieszmy się kochać sierpień, bo ten ze wszystkich miesięcy najszybciej odchodzi (#PotemTylkoSierpienie).

*Polityka - kraj*

Ksiądz dokonał poświęcenia busów SLD . W jakim celu działacze SLD poświęcili dobre imię swojej partii? Podobno pustki święcą, tj. świecą w partyjnej kasie, a po poświęceniu busy będą mogły jeździć na święconej benzynie.

Poświęcenie busów SLDPoświęcenie busów SLD Twitter/newsowi.pl Poświęcenie busów SLD / Twitter/newsowi.pl

Problemów z paliwem nie ma na pewno Szydłobus , dlatego co i rusz Beata Szydło jest w innym mieście. W tym tygodniu w Kielcach mówiła o mniejszościach, co da się streścić w słowach "mniejsza o mniejszości". Mówiła też o polityce prorodzinnej, której nie ma i potwierdził to sam NIK. Oczywiście PIS, jeśli wygra wybory, wdroży program, który spowoduje przyrost naturalny. Otóż nie sądzę. PIS też nie dostrzega sedna problemu. Niewystarczający przyrost naturalny wynika bezpośrednio z niewystarczającej ilości miejsc dla rodziców z dzieckiem w komunikacji miejskiej . Potencjalni rodzice po prostu boją się ryzyka podróży z dzieckiem w nieludzkich warunkach i dlatego rezygnują z posiadania potomka. Serio, serio (#AchAleByłbymPolitykiem).

W tym tygodniu politykę wyraźnie zdominowała motoryzacja. Poseł PiS Krzysztof Lipiec przekroczył dozwoloną prędkość (#AllelujaIDoPrzodu) i to tak bardzo, że zatrzymał się do kontroli bardzo daleko od miejsca, gdzie stał patrol. Po prostu taka prędkość wymaga o wiele dłuższej drogi hamowania. Ta droga była na tyle długa, że policjanci musieli do posła nie tyle podejść, co podjechać.

*Polityka - świat*

Gerard Depardieu nadal w centrum uwagi. O ile Białoruś chętnie wita go w swoich granicach, to Ukraina wręcz przeciwnie - objęła go pięcioletnim zakazem wjazdu. Putin pocieszył go, że od strony Rosji ten zakaz nie obowiązuje.

*Turystyka*

Julia Pietrucha jest na wakacjach i spędza je podróżując po Azji. W trakcie tej podróży zupełnie przypadkiem zjadła mięso psa (#AzjaAaaazjadłamPsa, #AsJatka). Oczywiście podzieliła się tym wstrząsającym przeżycie ze swoimi fanami nadmieniając jednocześnie, że mięso z psa jej zdecydowanie nie smakowało (#CzyżbyPSUte?). Myślę, że podobne odczucia mają psy po spożyciu pietruchy.

Julia PietruchaJulia Pietrucha Facebook.com/juliapietruchafanpage Jak okiem sięgnąć nawet psa z kulawą nogą/ Facebook.com/juliapietruchafanpage

*Muzyka*

Jak co roku odbywa się Przystanek Woodstock i jak co roku oczy ojców i matek zwrócone są w jego stronę. Nie chodzi jednak o matki i ojców uczestników Przystanku, ale matki i ojców moralności, którzy patrzą osłupiali ze zgrozy na to siedlisko rozpusty i zepsucia (#StodołaIKomora). Swoimi spostrzeżeniami w serwisie Fronda podzieliła się z czytelnikami jedna z takich matek - Anita Gargas, dziennikarka śledcza. Co takiego wyśledziła? Oprócz rozpusty i siedliska odkryła także, że:

Jerzy Owsiak wkroczy do szkół na spotkania z młodzieżą. Czego będą one dotyczyć? Z tego, co słyszałam, mają uczyć tolerancji wobec homoseksualistów. Generalnie mają dotyczyć tolerancji. Konkludując, Przystanek Woodstock nie jest bezpiecznym miejscem..."

Polecam wszystkim ten fragment, bo to prawdziwa perełka logiki i wysnuwania wniosków. Naprawdę! Za każdym razem, kiedy go czytam, jestem pełen podziwu dla przenikliwości Anity Gargas.

*Film*

Backstreet Boys zamierzają nakręcić film o zombie. Czy zagrają role tytułowe? Biorąc pod uwagę chaotyczność ataków zombie, atak zsynchronizowany na podobieństwo zawsze perfekcyjnej choreografii Backstreet Boys mógłby wnieść nową jakość do tego gatunku. Podobnie jak wniósł go do Harlem Shake.

 

Można się nie trząść, a wstrząsnąć widzem.

*Rozrywka*

Podczas pokazów lotniczych w Anglii niesamowite wrażenie zrobił polski pilot, który startując rosyjskim Migiem 29 poderwał go do niemal pionowego lotu (#ZrobiłToMigiem). Kiedy spytano go o powód, odpowiedział: "przyjechałem tu na podryw, niestety życie postawiło mnie do pionu, co spowodowało, że się gwałtownie uniosłem".

 

To się nazywa wystartować migiem!

*Zdrowie*

Celem oraz powinnością stomatologa jest leczenie zębów, niektórzy z nich sprzeciwiają się jednak tak daleko idącej stygmatyzacji własnego zawodu. Pewien amerykański stomatolog, Walter Palmer, sprzeciwił się również. Dlatego zabił ulubionego i będącego pod ochroną lwa Zimbabwe - Cecila (#ZamiastLeczeniaKanałowego-Kanał). Trudno zliczyć rzesze ludzi, które na tę wieść zazgrzytały zębami, aż do zdarcia szkliwa. Trudno też zliczyć tych, którzy mają ochotę wybić mu zęby. Niezły masz z tym teraz zgryz, prawda Walter?

Przyszła chwila na Cecila / fot. Andy Loveridge / AP / AP

*Sport*

Zakończył się Tour de France, ja zatem też kończę, ale zostawiam was do następnego tygodnia z kolażem.

Kolaż kolarzy / fot. MIKolaż kolarzy / fot. MI Kolaż kolarzy / fot. MI Kolaż kolarzy / fot. MI

Więcej o: