"Jak my nie polubimy siebie, to jak inni mają nas lubić?" Akceptuj swoje ciało - także w kostiumie kąpielowym [WIDEO]

91% kobiet nie akceptuje w pełni swojego ciała. Chciałam Wam pokazać, że piękno nie polega na tym, by mieć ciało modelki. Każda fajna dziewczyna może być piękna - także w kostiumie, który ujawnia tzw. mankamenty figury.
embed

Kostiumy kąpielowe prezentowane są zawsze na pięknych, młodych, idealnie wyrzeźbionych ciałach w rozmiarze 36. To wpędza w kompleksy praktycznie każda kobietę, a wystarczy przejść się po pierwszej lepszej plaży, żeby zobaczyć, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż modowe billboardy. Co wcale nie znaczy, że gorzej. Z badań wynika ze 91% dorosłych kobiet jest niezadowolonych ze swojego wyglądu, a przecież nie trzeba być modelką, żeby swoje ciało kochać i akceptować.

Zobacz wideo

Oto grupa fantastycznych kobiet, które wzięły udział w naszym projekcie, od których warto się uczyć.

Marta: To, żeby każda kobieta akceptowała siebie bez względu na wiek czy rozmiar jest ważne, ponieważ jak my nie polubimy siebie to jak inni mają nas lubić? Chciałam pokazać innym dziewczynom, że warto jest uśmiechnąć się czasami do siebie.

Olga: Ważne jest żeby kobiety akceptowały swoje ciało, ponieważ nasze ciała to my. Na pewno takie projekty są ważne i potrzebne, ale zrobiłam to przede wszystkim ze względu na siebie. Chciałam zobaczyć siebie w innej roli, otworzyć się i nabrać przez to pewności siebie.

Małgosia: Myślę, że dużo łatwiej jest iść przez życie, jeżeli człowiek akceptuje siebie. Dużo łatwiej jest osiągać swoje cele, łatwiej jest też odnaleźć się w związku. I w zasadzie co inni ludzie mają do powiedzenia o nas? Co ich to obchodzi!

embed

Anushka: Każda z nas ma jakieś kompleksy, coś tam jej się w sobie nie podoba, ale jeśli pogodzimy się z tym, że tak wyglądamy, mamy wtedy pewność siebie i możemy tak na prawdę zrobić wtedy wszystko.

Martyna: Ważne jest żeby dbać o siebie z szacunku do własnego ciała, a nie ze względu na kompleksy.

Agnieszka: Jak kupuję kostium, patrzę na piękne modelki i prawdopodobnie kupuję jakąś fantazję, jakieś marzenie, ale z reguły kupuje się fantazje. Nigdy nie kupiłabym kostiumu gdybym nie akceptowała siebie i nie wiedziała, ze będę dobrze czuć się w nim na plaży .

embed

Krysia: Mam wszystko na swoim miejscu, a raczej jeszcze cośkolwiek mi urosło, u góry. Kocham swoje ciało.

Magda: Pokazywanie różnorodnych ciał jest fajne i pożyteczne społecznie. Ciała ludzkie właśnie przez to, że są różnorodne, są piękne. Moim zdaniem, najatrakcyjniejszą częścią kobiety jest jej pewność siebie .

embed
Więcej o: