Kpiątek kątem focha odc. 7: polsko-rosyjska chemia, "Ale lufa i do przodu" oraz niezbyt lepki Piasek

Uff jak gorąco, puff jak gorąco. Już ledwo sapię, już ledwo zipię ... więc nie ręczę za treści w tym odcinku. Tak to jest, kiedy się zmieniło stan skupienia na ciekło/wściekły. Pocieszam się tylko tym, że jeśli będę lał wodę, to akurat jak znalazł na upał.

*Polityka - kraj*

Mamy nowego prezydenta (#AchJakBłyszcz y), który rozpoczął swoje urzędowanie, zatem i ja rozpocznę od niego. To co od razu rzuca w oczy, to jego dylemat, a nawet dramat. Otóż pomimo tego, że sprawuje urząd, to nie jest w stanie sprawić, aby rząd go słuchał. Jak zatem ma spełnić wszystkie swoje obietnice, skoro premier Kopacz nie przyjmuje jego zaleceń (#MamoOnaSięNieSłucha ). Czyżby miał zostać zmuszony do skrócenia listy swoich obietnic?

Prezydent RP Andrzej Duda podczas wystąpienia przed Pałacem PrezydenckimPrezydent RP Andrzej Duda podczas wystąpienia przed Pałacem Prezydenckim SŁAWOMIR KAMIŃSKI Sorry, mnie klimat się nie ima (fot SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Cóż, jeśli chodzi o skracanie to na pewno skrócił hasło, którym go opisywano. Teraz jest tylko "Duda udał" . Co udał? A choćby to, że pisze list do czytelników Gazety Wyborczej. Czytelnicy nie pozostali dłużni i tłumnie zaczęli udawać, że piszą list do Prezydenta. Nie ma co - udana korespondencja.

Spójrzmy teraz co tam u mojej ulubionej Beaty Szydło ? Otóż raczyła podzielić się z obywatelami takim odkryciem: "Bardzo często słyszę te same pytania: jak mamy myśleć o bezpiecznej emeryturze, skoro mamy pracować do 67 roku życia" . No właśnie, Pani Kandydat (a może: Kandydato)? Przecież to zdecydowanie za krótko, aby odłożyć na bezpieczną emeryturę . Proszę to przemyśleć, szczególnie w kontekście propagowanego hasła "Obywatele decydują" .

Prezentacja nowego spotu PiS. Marcin MastalerekPrezentacja nowego spotu PiS. Marcin Mastalerek PRZEMEK WIERZCHOWSKI Poważny i romantyczna (fot. PRZEMEK WIERZCHOWSKI)

Na koniec relacji z krajowej polityki, z racji mojej słabości do gier słownych, muszę wspomnieć o ciekawym pomyśle sztabu Beaty Szydło, który przedstawił Marcin Mastalerek . "Pani Beata Szydło wielokrotnie mówiła, że chcemy wykreślić z języka politycznego słowa niemożliwe , nie można " . Moim zdaniem genialne! Teraz już nie będzie można powiedzieć, że niemożliwe jest powrócenie do partii Adama Hoffmana i Jacka Kurskiego (#PowróćmyJakZaDawnychLat ).

*Polityka - świat*

Rosja - w osobie premiera Dmitrija Miedwiediewa - wyraziła swój stanowczy sprzeciw wobec polskich jabłek. Jest w nich chemia, a przecież pomiędzy Polską i Rosją nie może być żadnej chemii. Jak to ujął Miedwiediew "Polacy za mocno pryskają. Nie będziemy ich jeść" . Wiesz Dmitrij, nie jedzcie, ale nie wiem czy wtedy u was nie zaczną pryskać. Za granicę.

Wizyta Miedwiediewa w Kraju Krasnodarskim. Za nim stroi minister rolnictwa   Aleksander TkaczewWizyta Miedwiediewa w Kraju Krasnodarskim. Za nim stroi minister rolnictwa Aleksander Tkaczew ALEXANDER ASTAFYEV/AP Jeśli trzeba zjemy i puszki (fot. ALEXANDER ASTAFYEV/AP)

*Święta i rocznice*

Zbliża się Święto Wojska Polskiego. Z tego powodu żołnierze ćwiczyli w nocy na ulicach Warszawy przed świąteczną defiladą. Dlaczego w nocy? W defiladzie biorą także udział żołnierze amerykańscy, a ci nie zdążyli się jeszcze przestawić na naszą strefę czasową (#KryptonimBezsennośćWSeatle ). Defilada ma zaprezentować całość naszego uzbrojenia - także czołgi. Aby czołgiści nie czuli się osamotnieni, po okolicznych skwerach i chodnikach, w geście solidarności, czołgali się samotni obywatele, rozglądając się dookoła błędnym, eee... znaczy... zaspanym wzrokiem (#DreszczeNiespokojnePotargałyNas ).

Ale lufa i do przodu (fot. Anna Czuba)

*Turystyka*

Hasło "Polska w ruinie" spowodowało, że mnóstwo cudzoziemców chce osobiście je obejrzeć (te ruiny oczywiście). Nie wiem tylko dlaczego w mediach nazywają ich uchodźcami a nie turystami (#OdUchodźcówUchowajPanie )?

*Muzyka*

Podczas konferencji promującej szóstą edycję "The Voice of Poland" Edyta Górniak postanowiła przez chwilę odpocząć na chłodnym Piasku (#WciążSąWakacje ). Piasek się do niej nie przyczepił.

Zobacz wideo

*Energetyka*

Udało się znaleźć przyczynę spadku prądu, który miał miejsce w ostatnim tygodniu. Wszystko przez pewną 78-letnią Niemkę, która jechała polską autostradą pod prąd.

*Polacy nie gęsi*

Polacy nie gęsi i swego islamistę mają. Przeszedł on na islam przebywając w Niemczech (#PolakPotrafi , #NieDałSięZgermanić ) Co prawda niedługo dane było nam się nim cieszyć, albowiem miał wybitnie wybuchową naturę i wysadził się w powietrze. Jeśli skusiła go obietnica 72 dziewic w zaświatach, to chyba lepiej było po prostu wrócić ze świata do kraju. Tu jest ich zdecydowanie więcej (#NieKażdaDziewicaMaryja ).

*Celebryckość*

Świat oburzył się z powodu zdjęcia nagiej Kim w zaawansowanej ciąży. Coraz mniej jest wrażliwych ludzi na świecie (#KimJesteścieŻeNieKumacie? ). A Kayne jest wrażliwy, bo jest artystą i pojął w lot, że to metafora. Naga Kim przy lodówce przekazywała mu w ten sposób, że z powodu swego stanu, ogołociła lodówkę.

Kim KardashianKim Kardashian Screen z Instagram.com/Kim Kardashian Zjadłabym jeszcze jabłka z Polski, są dobre na wypryski (Screen z Instagram.com/Kim Kardashian)

Jedyne z czego ja chciałbym ogołocić lodówkę, to chłód. Miejmy nadzieję, że nie będzie to potrzebne i za tydzień spotkamy się już w chłodniejszym klimacie.

Więcej o: