Miriam Shaded w programie Babilon - nie wszystkie kobiety nadają się do polityki (niestety)

Do tej smutnej konstatacji zmusił nas telewizyjny występ pani Miriam Shaded, szefowej fundacji "Estera", która zajmuje się sprowadzaniem do Polski chrześcijańskich uchodźców z Syrii, a wkrótce także będzie kandydować do Sejmu z listy partii KORWiN.

Pani Miriam, którą liderzy partii Janusza Kowin-Mikkego porównują do Margaret Thatcher, nie miała do powiedzenia nic. Ani na temat Żelaznej Damy, ani swojej przyszłej roli w partii, która propaguje poglądy, że kobiety są głupsze i że nie powinny mieć praw wyborczych.

"Szczerze mówiąc nie patrzyłam na jej biografię do końca, więc mogę tu nie trafić" - mówiła zapytana o to, w jakim stopniu zamierza się wzorować na Thatcher. - "System podatkowy, z tego co pamiętam, zrestrukturyzowała dość mocno" . "Chcę przedstawiać programy, a nie dyskutować na temat Korwina, który czasami mówi głupotki żeby... nie wiem po co" - wyznała, pytana o stosunek do kontrowersyjnych wypowiedzi JKM o kobietach, jako istotach ewolucyjnie mniej inteligentnych oraz ich obecności na listach wyborczych w charakterze parytetowych zapchajdziur.

hcę przedstawiać programy, a nie dyskutować na temat Korwina, który czasami mówi głupotki żeby nie wiem po co (http://www.tvn24.pl)

Niewątpliwie dziennikarz TVN zastawił na panią Shaded pułapkę - nie była przygotowana do rozmowy na taki temat, spodziewała się kolejnej dyskusji o uchodźcach. Tą metodą można dowieść braków wiedzy pewnie u każdego zaskoczonego pytaniem, speszonego kamerą czy trudnościami technicznymi (pani Miriam łączyła się spoza studia i narzekała na złą jakość połączenia). Krótko mówiąc: z każdego da się zrobić idiotę. Tym niemniej to nie pierwsze bardzo głupie i obnażające brak rozeznania wypowiedzi tej osoby, więc podejrzewamy, że mamy tu casus drugiej Magdaleny Ogórek: ładnej, niedoświadczonej i słabo radzącej sobie z publicznymi występami kobiety, którą ktoś cynicznie wykorzystuje dla swoich politycznych celów.

No i jeśli na twoim tle posłanka Pawłowicz wygląda na osobę kompetentną i zdolną do merytorycznej dyskusji, to znaczy, że jest naprawdę słabo. Więc choć cieszą nas kobiety w polityce (tak, niektóre mniej, ale i tak wolimy Kopacz i Szydło od Wiplera), to nie widzimy tutaj przyszłości dla pani Shaded. Nie daj się wkręcać, Miriam - ani dziennikarzom, ani starym cynikom, którzy naprawdę nie lubią kobiet.

Więcej o: