Którą postacią z Muminków jest twoja cipka?

Genitalia... nie jest łatwo, gdy próbujemy nazywać je INACZEJ. Dziś postanowiłam zepsuć wam Muminki. Bo gdyby na przykład zacząć definiować damski charakter seksualny i temperament za pomocą postaci stworzonych przez Tove Jansson?

Jak można nie kochać Muminków???Jak można nie kochać Muminków??? Jak można nie kochać Muminków??? Jak można nie kochać Muminków???

Trudność znajduje zazwyczaj odbicie w sferze językowej. Wylano już wiele łez nad niezręcznościami w nazewnictwie części intymnych - polszczyzna jest albo wulgarna, albo infantylna. Sisia kontra pizda. Cipka czy kuciapka? Mężczyźni (jak zawsze!) mają łatwiej - słowo "penis" zachowuje neutralny wdzięk i godność. Ale penis jest jeden, a u kobiet mnogość doznań między udami - tu wagina zwana pochwą, tam łechtaczka, w nieokreślonym tle majaczy srom i jego dwie pary warg, o mi(s)tycznym punkcie G nie wspominając. Jak to wszystko podsumować jednym, soczystym słowem?

Nie wiem. Ale wiem, jak zepsuć wam ukochaną książkę, dobranockę, komiks - Muminki (nie czytajcie już tego). Bo gdyby na przykład zacząć definiować damski charakter seksualny i temperament za pomocą postaci stworzonych przez Tove Jansson? (wolicie nie wiedzieć). Dlaczego? A dlaczego nie?

(wprawdzie w serii przygód skandynawskich trolli jest sporo postaci męskich, ale nie sądzę, żeby była to przeszkoda - odrobina testosteronu jeszcze żadnej cipce nie zaszkodziła)

Do dzieła! Twoja cipka jest jak...

Muminek - romantyczna marzycielka, pragnąca wielkiej przygody, ale na razie niekoniecznie na nią gotowa. Ciągle czeka na swój wielki moment.

MuminekMuminek screen z youtube.com Muminek / fot. screen z youtube.com

Mama Muminka - otwarta, ciepła i przyjacielska, przygarnie i pocieszy każdego szaławiłę. Po wszystkim zaserwuje ciepłe mleczko.

Tata Muminka - z pozoru nieustraszona łowczyni wrażeń, lubi chwalić się przygodami, z których część nigdy nie miała miejsca, a inne były o wiele skromniejsze niż głosi legenda...

Migotka - słodka i zgrabna, ciągle dokładająca kolejne kwiatki do swojego wianka. Panna Migotka słynie też z zadbanej, starannie ufryzowanej grzywki (mrug, mrug).

Migotek - pasjonatka zaawansowanej techniki, zarówno tej prezentowanej przez partnerów, jak i zasilanej bateriami. Z chęcią wypróbuje każde nowe urządzenie i ulepszy je według własnego pomysłu.

Mimbla - znudzona rodzinną monotonią, szuka czegoś więcej i chętnie podąży za każdym, kto zaoferuje egzotyczne wyzwania. Biorąc pod uwagę rodzinną historię - fanka dobrze dobranej antykoncepcji.

Ryjek - strachliwa, kapryśna, chciałaby, ale się boi. Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, żeby trafić na jej dobry moment. Lubi luksusy, błyskotki i dobre traktowanie.

Mała Mi - mała, zwinna i z temperamentem. Każdy się jej trochę boi, ale każdy chciałby spróbować się z nią bawić. Riposty Małej Mi bywają jednak bolesne i bezbłędnie trafiają w słabe punkty. Nie dla słabeuszy.

Buka - wielka, zimna i przeraża każdego. Nic dodać, nic ująć.

Too-tiki - tajemnicza, zaradna, samowystarczalna. Too-tiki to postać dedykowana życiowej partnerce Tove Jansson, Tuulikki Pietilä. W naszej galerii jest więc też cipka-lesbijka.

Paszczak - solidna, systematyczna, wytrwała, pozbawiona nieco wyobraźni i polotu. Paszczaki najlepiej rozumieją się z innymi Paszczakami, inne kombinacje rzadko się sprawdzają.

Filifionka - niespokojna, rozedrgana, wietrząca wszędzie nieszczęście i gotowa do ucieczki. Do uspokojenia tej spanikowanej damy lubiącej ład i harmonię potrzeba naprawdę twardego osobnika!

 Lato Muminków Lato Muminków  Wszystkie ci... To znaczy: wszystkie Muminki / fot. materiały promocyjne "Lato Muminków"

Hatifnat - widmowa obecność, goni za czymś, ale nie wiadomo za czym, jej dotyk elektryzuje, ale jednocześnie wyklucza wszelki bliższy kontakt. Memento dla łaknących mocnych wrażeń niespokojnych duchów.

Włóczykij - w niejednym miejscu się było, z niejednego pieca chleb jadło. Cipka-włóczykij jest niezależna, przychodzi i odchodzi według swojego własnego rytmu, ale jej powrót jest zawsze wydarzeniem zapowiadającym wiosnę w Dolinie.

Piżmowiec - filozoficzne usposobienie i stoicyzm w obliczu najpoważniejszych katastrof. Piżmowca nic nie zdziwi, wszystko przetrwa. Nie wiadomo, jak pachnie, ale imię zawiera pewną zmysłową wskazówkę.

Wiercipiętek - zajrzy tu, zajrzy tam, sprawdzi każdą możliwość. Bardzo lubi kolekcjonować, ale nie do końca potrafi zdecydować, co dostarcza najlepszych dreszczy.

Gryzilepek - łaknie bliskości za wszelką cenę, potrafi oblepić i omotać. Nie dla wszystkich jest to przyjemne. Plotka głosi, że Gryzilepki lubią odgryzać duże... nosy.

Tak to wygląda! Wszyscy przeżyli? To dobrze. Oddaję wam komentarze, ukochanych bajek i postaci jest wiele. Jak wyobrażacie je sobie w odsłonie pikantnej? Cipka jak Profesor Gąbka? Cipka-Rainbow Dash? Do dzieła!

Zobacz wideo
Więcej o: