Mężczyźni wolą idiotki. Naukowcy to potwierdzili!

Mama ci mówiła "ucz się córeczko, a zostaniesz kimś?? Zapomniała tylko dodać reszty zdania: kimś, kogo faceci będą się bali, bo na życiową partnerkę wybiorą raczej słodką głuptaskę...

No, panowie, wpadliście po uszy. Niby nie boicie się niczego, ani pająków, ani myszy, ani nawet Windowsa 10, ale kiedy przychodzi do testów psychologicznych, wychodzi, khm, szydło z worka. Grupa badaczy z uniwersytetów w Teksasie, Kalifornii i stanie Nowy Jork przepytała mężczyzn i na podstawie odpowiedzi ankietowanych dowiodła, że mężczyźni, owszem, mogą deklarować otwarcie, że cenią sobie inteligentne partnerki, ale okazuje się, że to tylko pozory, bo znacznie chętniej życie spędzą z dziewczyną mniej rozgarniętą. Podobne wyniki prezentowano też w 2013 roku .

Panowie mają generalnie problem z zaakceptowaniem, że ich druga połowa może być równie dobra, albo nawet odnosić większe sukcesy niż oni. Dowiedziono, że każdy "większy niż własny" sukces partnerki postrzegany jest przez większość facetów jako porażka. Wyższe zarobki żony to powód do szukania dziury w całym i deprecjonowania jej roli na innych polach. A w ogóle to dziewczyna z książką jest z góry podejrzana... Pamiętacie tę scenę z "Facetów w czerni", kiedy Will Smith odstrzelił siedmiolatkę z podręcznikiem do fizyki kwantowej? No właśnie.

Słodka lala. Normalnie ideał... cc: MorgueFile.comSłodka lala. Normalnie ideał... cc: MorgueFile.com Słodka lala. Normalnie ideał... cc: MorgueFile.com Słodka lala. Normalnie ideał... cc: MorgueFile.com

Blachary, tipsiary, dresiary, głupie kurki - są fajne, bo można je urobić, łatwo im zaimponować i zawsze cię docenią. No, chyba że rodzice wychowali cię na mądrego, wrażliwego faceta, a potem mogłeś rozwinąć skrzydła. Od każdej reguły są bowiem odstępstwa. Na przykład George Clooney nie kryje się z tym, że podziwia swoją supersilną, supermądrą żonę i zawsze ją wspiera. Mamy powody sądzić, że wśród naszych czytelników też znajdują się takie rodzynki.

Wydłubiemy was, a potem wrzucimy do ciasta i upieczemy, jak przystało na przemądrzałe wiedźmy. Niahahahaha.

Zobacz wideo
Więcej o: