Świąt bez złości i focha (ale z Fochem!)

Święta czasem są wesołe, czasem smutne - różnie nam się życie układa. Ważne, żeby obyły się bez tych naprawdę negatywnych uczuć: gniewu, żalu, obrazy. Foch życzy Wam samych pozytywów, choćbyście musieli się ich doszukiwać na siłę. Pollyanna!

SAMO DOBRO! rys. Magda Danaj

Pollyanna to bohaterka, która zawsze potwornie mnie irytowała, ale mądrości płynące z książek Eleanor H. Porter niepostrzeżenie przesączyły się do mojej głowy i okazują się przydatne w sytuacjach granicznych, takich jak święta, rozliczenie PIT-a i inne nieszczęścia. Bo zawsze może być gorzej. A nawet kiedy jest już najgorzej, to zawsze z czegoś można się cieszyć - choćby był to jakiś mało istotny drobiazg.

Tak, wiem - Pollyanna i jej radość na siłę wkurza. Jesteście zmęczeni, rozżaleni, zziajani, zmartwieni, poirytowani i ogólnie na nie. Bo praca do ostatnich chwil, bo dzieci, bo rodzina, bo choroba, bo kolejka w sklepie, bo karpie cierpią, demokracja upada, a uszka jak zwykle nie chcą się kleić. No cóż - trudno. Nie macie wpływu na to wszystko, a przynajmniej niewielki. Macie natomiast wpływ na siebie i swoje samopoczucie. Kiedy ono się poprawi, to świat też pojaśnieje. Chociaż na chwilę.

My życzymy Wam, aby ta miła chwila trwała jak najdłużej. Wirtualnie głaszczemy po policzku i poklepujemy krzepiąco po pleckach. Będzie dobrze, nie martwcie się, nie wściekajcie i nie desperujcie. Spokojnie, to tylko Święta, a Foch jest z Wami!

rys. Magda Danajrys. Magda Danaj rys. Magda Danaj rys. Magda Danaj

Więcej o: