Najdziwniejsze porady z Internetu, czyli czego lepiej nie wiedzieć

W internecie znajdziesz wszystko. Czy chcesz, czy nie chcesz, co pewien czas natrafisz w nim na porady, które są, delikatnie mówiąc, dziwne. Od czytania siwiejesz, dostajesz przysłowiowego raka oczu i niestety zapamiętujesz je na zawsze.

Cebula

Typowy lekarz z internetów poleca cebulę i czosnek. Skoro nasze prababki upychały cebulę po kątach domu, to też to rób, a nie będziesz przeziębiona. Możliwe, że jest to łatwiejsze do ogarnięcia niż uszczelnienie okien, unikanie przeciągów czy ciepłe ubieranie się.

Kolejną poradą, która odmieni twoje życie jest wkładanie cebuli w skarpety na noc. Rano jak założysz takie skarpetki, to przez cały dzień nie będą ci nogi śmierdziały. Ogólnie spoko rada, bo nikt nie chce, żeby mu nogi zalatywały. Pytanie, czy zapach cebuli bijący od pocącej się i tak stopy będzie przypominał fiołki?

Marynata jogurtowa z czosnkiemMarynata jogurtowa z czosnkiem Fot. Michał Mutor Fot. Michał Mutor

Czosnek

Czosnek to lek na wszystko. Miód z czosnkiem i mlekiem na gardło.

Czy pomaga? Coś tam pewnie pomaga, ale z jakiegoś powodu medycyna cały czas się rozwija i chodzenie do lekarza to nie tylko moda. Może nie masz wcale zapalenia gardła, tylko grzybicę, mój ty domorosły medyku. Idź i się przebadaj. Jak się okaże, że to zapalenie gardła to lekarz zaleci nie tylko wykupienie pół apteki, ale i naturalne wspomagacze. Daj mu jednak wykazać się wiedzą, której typowy doktór z internetów jednak nie posiada.

"Cudowną" radą jest używanie czosnku jako leku na stany zapalne pochwy . Niektóre panie wkładają sobie do pochwy ząbki czosnku albo robią irygacje przy pomocy roztworu z octu, soku cytrynowego, ziół czy kefiru z dodatkiem w/w.

Tak wspaniała płukanka nie tylko pozwoli nam na wysuszenie pochwy, ale i przyczyni się do namnożenia bakterii beztlenowych. Powiem szczerze, że jak czytam na forach takie porady w XXI wieku to mam ochotę walić o ściany głowami tych, którzy wypisują takie bzdury. Zamiast pójść do lekarza, który oceni z jaką przypadłością mamy do czynienia i zaleci prawidłową kurację, te wolą sobie czosnek do pochwy pakować. W przyszłości życzę powodzenia w walce z bezpłodnością, bo wszystko jest na najlepszej drodze, żeby zrobić sobie prawdziwą krzywdę.

A jeżeli boicie się wampirów, które może przyciągnąć krew menstruacyjna, to noście naszyjniki z czosnku...

Olejki eteryczne w walce z depresją

Zacznijmy od tego, że to pewnie nie depresja tylko lenistwo, więc weź się w garść! (dla tych, którzy myślą, że to zdanie jest prawdziwe. Nie, nie jest. Jest jeszcze bardziej krzywdzące dla chorego). No ale może dochodzi do nas, że mamy depresję, a do psychiatry to jednak wstyd iść. Na szczęście jest forum internetowe, które powie nam jak żyć, żeby nie umrzeć. Wystarczy joga i kominek z olejkami eterycznymi. Leki cię zablokują i sprawią, że będziesz się czuć jak zombie, a terapia to duży wydatek i nie wiadomo czy pomoże...

Za wygłaszanie takich porad, osoba je wygłaszająca powinna zostać skazana na więzienie w odosobnieniu. Nie mam litości dla głupoty!

Czary mary twoja stara to twój stary

Podczas miesiączki na tamponach i podpaskach namaluj znak runy Berkano, która jest runą kobiet. Dzięki temu zabiegowi będziesz się lepiej czuła podczas okresu...

Wychowanie dzieci

Temat rzeka, ale dobrze jest zacząć od źródła, czyli serduszkowania.

Podczas udanego serduszkowania dochodzi do osadzenia się fasolinki w bebikodziurce. Oczywiście serduszkujemy z TŻ lub MM. Fasolinka rozkwita i mamy bebika!*

Jak już mamy tego bebika, albo co gorsza jesteśmy wydmuszkami** lub bezdzietnymi staraczkami*** to udzielamy na prawo i lewo porad na temat wychowywania dzieci. Wiadomo, że tylko my wiemy jak jest dobrze, wszystkie inne metody są złe. Internetorosłe panie pedagog bez cienia samokrytycyzmu wskażą prawidłową drogę. Jeżeli masz dziecko z ADHD, autyzmem lub zespołem Aspergera to one ci wytłumaczą, że coś takiego nie istnieje, a ty po prostu źle wychowujesz dziecko. Jesteś złą matką!

Uroki

To jest w ogóle odrębna kategoria internetu. Przyznam się bez bicia, że boję się tam nawet zaglądać, bo i tak moje nerwy są nadszarpnięte. Należy jednak wspomnieć o tym, że jak chcesz mieć powodzenie w miłości to zamawiasz rytułały (koszt około 300-500 pln). Jeżeli nie wiesz jak szukać wróżki, która oczyści ci aurę, skorzystaj z allegro. Tam można znaleźć kabalistki, rytualistki i wróżki. Jeżeli masz nadmiar gotówki i wierzysz, że twoje szczęście zaczaruje jakaś osoba, to śmiało korzystaj. W końcu to twoje pieniądze i życie.

Jak wspomniałam na początku w internecie jest wszystko, szkoda tylko, że niektórzy bezkrytycznie czerpią z niego wiedzę, a jeszcze inni się nią dzielą. Najniebezpieczniejsze porady to te, które dotyczą ludzkiego zdrowia. Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy zamiast iść do lekarza, wolą pytać o porady anonimowy tłum w sieci. Wierzymy obcym, niewykształocnym ludziom, a nie ufamy lekarzom, których zawsze można sprawdzić. Absurd, którego nie jestem w stanie pojąć.

* Podczas udanego seksu dochodzi do zapłodnienia komórki w macicy. Oczywiście seks uprawiamy z towarzyszem życia lub moim mężem (swoim rzecz jasna). Zarodek rozkwita i mamy dzidziusia!

** kobieta bezpłodna

*** kobieta, która próbuje zajść w pierwszą ciążę

Ta nomenklatura rozwija się w mrocznych czeluściach internetów, do których radzę Wam NIGDY NIE WCHODZIĆ.

Więcej o: