Kolejki po buty Kanye Westa są takie, że sklepy ułożyły specjalny regulamin. Tak ostro nie było nawet w PRL-u

Za czym ta kolejka? Papier toaletowy w Warszawie rzucili? Nie! To fanatycy mody czekają na nowe buty projektu rapera Kanye Westa. I są gotowi na wiele, by je zdobyć.

Buty model YEEZY BOOST 350 PIRATE BLACK swoją światową premierę będą miały w piątek 19 lutego. Wtedy - w ograniczonej liczbie par! - trafią do określonych punktów sprzedaży. Warszawski sklep Chmielna 20 otrzyma 33 pary . Chętnych na zakup tych nietanich (cena: 850 zł ) skoków jest jednak o wiele więcej niż dostępnych par. W związku z tym od poniedziałku pod sklepem zaczęła się formować kolejka, która obecnie przypomina mały obóz uchodźców: folie termiczne, improwizowane namioty, ludzie śpiący na chodniku i rozkładanych krzesełkach turystycznych.

W kolejce obowiązują też ściśle określone zasady - jak za najlepszych czasów komitetów kolejkowych. Ponieważ przywilej kupienia eleganckich butów projektu pana Westa przypadnie w udziale tylko najwytrwalszym. Zasady "kampowania" czyli wyczekiwania na upragniony towar (jednakowe dla wszystkich punktów sprzedaży) zostały ogłoszone przez sklep na Facebooku.

Zasady są proste i surowe:

1. Każdy uczestnik zapisuje się na liście na SWÓJ ROZMIAR!

2. Listę uzupełniają pracownicy! Osoby dochodzące do kolejki, czekają do następnego czekowania, po czym dopisywane są do listy!!! Każdorazowo, uczestnicy kempowania, mają obowiązek wylegitymować się, aby potwierdzić tożsamość!!!

3. Osoby stojące w kolejce, mają obowiązek znajdować się przez cały okres kempowania, w obrębie sklepu - 3-5 metrów od witryn (z wyjątkiem ustalonych przerw)!!!

4. Sprawdzenia obecności na podstawie listy, dokonują pracownicy sklepu w dowolnie wybranych godzinach! O ewentualnych przerwach (obiad, toaleta) będziemy informowali na bieżąco!

5. Jeżeli osoba widniejąca na liście, nie będzie obecna podczas czekowania czyli sprawdzania listy obecności, zostaje automatycznie wykreślona z listy !!! Może zostać dopisana na końcu listy, jeżeli pojawi się przy następnym czekowaniu!

6. Zgodnie z regulaminem konkursu Tenisufki x Chmielna 20, zwycięzca będzie miał możliwość wyboru swojego rozmiaru i zajmie pierwsze miejsce w kolejce !!!

Jednym słowem: wytrwałość (i odporny pęcherz, bo z chodzeniem do toalety podobno nie jest łatwo) zostaną nagrodzone. Mamy nadzieję, że pan Zimbardo obserwuje to z ukrycia i robi notatki, bo szkoda, by się tak piękny eksperyment społeczny zmarnował.

Więcej o: