Rude wcale nie są bardziej puszczalskie! A przynajmniej później zaczynają życie seksualne

Panuje przekonanie, że rudowłose kobiety są bardziej temperamentne i skore do łóżkowych uciech. Tymczasem naukowcy dowiedli, że osoby rude częściej czekają z inicjacją seksualną do osiemnastki. Ania z Zielonego Wzgórza pozdrawia!

Grupa naukowców odkryła, że istnieje silny związek między naszym kolorem włosów, a tym, w jakim wieku stracimy dziewictwo - efekty badań opublikowano w "Nature America" . Wynika z nich, że osoby rude (kobiety i mężczyźni) częściej czekają z inicjacją seksualną do osiemnastki. Swój "pierwszy raz" odkładają w czasie również kobiety piegowate (co ciekawe, nie dotyczy to piegowatych mężczyzn).

Według naukowców jest to po prostu związane z genetyką. Formuła DNA (odpowiadająca również za kolor włosów) w dużym stopniu determinuje wiek inicjacji seksualnej. Osoby posiadające rodzaj genu zwanego CADM2 częściej tracą dziewictwo przed ukończeniem 18 lat. Z kolei ci, którzy posiadają gen o tajemniczej nazwie MSRA, zwykle czekają aż do pełnoletności. Jednak według Johna Perry'ego, naukowca z Cambridge, za inicjację seksualną geny odpowiadają zaledwie w 25 procentach. Reszta to nabyte i wyuczone czynniki społeczne .

CC BY-SA 2.0 Flickr.com/mayron avelar www.flickr.com/photos/mayronavelar/12613345655/in/photostream/

Badania badaniami, a życie życiem. Rzeczywiście może być coś w tym, że rudowłosa młodzież odkłada swój "pierwszy raz" na później. Dlaczego? Trudno jest być młodocianym bogiem seksu, jeśli jest się notorycznie gnębionym za piegi i rude włosy .

Ostrożne, żeby nie powiedzieć negatywne podejście do tego koloru włosów to nihil novi. Starożytni Grecy byli przekonani, że rudowłosych śmierć nie dotyczy. Według nich, ludzie ci zamieniali się w krwiożercze zombie. W Wielkiej Brytanii zaś długo wierzono, że ten konkretny kolor włosów przynosi pecha. Może obecnie nie jest tak źle, ale rudzi wciąż stykają się z dotyczącymi ich negatywnymi stereotypami . Mamy obraz rudego konfidenta, a ponadto przecież "rude to wredne".

Więc jeśli macie rudowłosą córkę, to nie cieszcie się czytając tę wiadomość, że uchowa wianek do osiemnastki. Pamiętajcie o słowach Johna Perry'ego, że genetyka odpowiada tylko cześciowo za nasze decyzje. O reszcie decyduje to, czy uda nam się zaszczepić w dzieciach poczucie własnej wartości i świadomość zachowań seksualnych . Wtedy będą mogły odpowiedzialnie zadecydować o tym kiedy i z kim iść w przyszłości do łóżka.

Zobacz wideo
Więcej o: