10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz

Pragniesz szczęścia, ale go nie dostrzegasz. Chcesz rzeczy wielkich, często nieosiągalnych. Popełniasz błąd - zamiast skupiać się nad tym czego nie masz, ciesz się tym, co jest w zasięgu ręki.

10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz Fakt, że możesz pozwolić sobie na drobne przyjemności, to też szczęście (fot. Pexels) Fakt, że możesz pozwolić sobie na drobne przyjemności, to też szczęście (fot. Pexels)

W pogoni za wymyślonym, nie do końca określonym szczęściem, nie zwracasz uwagi na drobne radości. Masz dach nad głową, pracę, przyjaciół, a i tak ciągle jesteś niezadowolona. Wieczna malkontentka, z jakiegoś tajemniczego powodu nieszczęśliwa z tego, co osiągnęła, pragnąca ciągle więcej, lepiej, inaczej. Tymczasem szczęście jest tuż obok, w twojej codzienności, wystarczy zatrzymać się na chwilę i sięgnąć po nie.

1. Zacznijmy od tego, że wygląda na to, że masz trochę wolnego czasu i czytasz Focha. Zdajesz sobie sprawę, jakiego masz fuksa? Być może jesteś po prostu mistrzynią prokrastynacji i za chwilę czeka cię powrót do roboty, ale sam fakt, że możesz sobie pozwolić na kilka chwil nic-nie-robienia, że nie musisz w pocie czoła walczyć o przetrwanie, jest ogromnym szczęściem.

2. Zadajesz pytania, szukasz odpowiedzi. Zastanawiasz się nad sobą, dostrzegasz swoje dobre i złe strony. Interesuje cię świat i ludzie. Kontemplujesz, wątpisz, myślisz. Chcesz coś zmienić, chcesz się rozwijać. To wspaniałe móc i chcieć to robić!

3. Wiesz jak o siebie dbać. Nie wszyscy na tym świecie to potrafią. Znasz swoje ciało, jego możliwości i ograniczenia. Zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest zdrowie, wiesz co jeść, jak długo spać, jak żyć, by nie robić sobie i innym krzywdy.

4. Masz dach nad głową. Może to własny dom, może wynajęte mieszkanie, a może pokój. Nieważne jak duża i jak komfortowa jest twoja przestrzeń. Istotne, że posiadasz bezpieczne schronienie, miejsce, które chroni twoją intymność, w którym możesz spać, jeść, kochać, bawić się i tworzyć. Szczęściara!

10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz Nie każdy ma tyle szczęścia co ty (fot. Freedom House/Flickr) Nie każdy ma tyle szczęścia co ty (fot. Freedom House/Flickr)

5. Twoje rachunki są zapłacone. W świecie, w którym tak ogromna liczba ludzi żyje na kredyt, to całkiem niezły wyczyn. Nie chodzi o wakacje na Seszelach, ani o nowego Astona Martina w garażu. Jeżeli możesz sobie pozwolić na opłacenie swoich podstawowych potrzeb, jesteś naprawdę uprzywilejowaną osobą.

6. Nie musisz martwić się o swój następny posiłek. O to, czy on w ogóle będzie. O to, czy ty i twoja rodzina dożyjecie jutra. Może stać cię na bywanie w najlepszych restauracjach, a może nie. Nieważne, masz co jeść. Całkiem też prawdopodobne, że przed latem przeszłaś na dietę. Bo tak. Bo chcesz, bo możesz. Bo Chodakowska i takie tam.

7. Masz zainteresowania. Jakieś hobby, pasję, którym poświęcasz się dla czystej, zwykłej przyjemności. Poszerzasz swoje horyzonty, masz okazję rozwijać się, poznawać nowych ludzi. Czytasz, dokształcasz się. Prowadzisz fajne, bogate, ciekawe życie. Spokojnie, bycie filumenistą jest też w porządku.

10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz10 rzeczy, które sprawiają, że twoje życie jest lepsze niż myślisz Każde hobby potrafi uszczęśliwić (fot. Glass and Mirror/Flickr) Każde hobby potrafi uszczęśliwić (fot. Glass and Mirror/Flickr)

8. Masz życiowe doświadczenie. Tak, ciesz się tym. Możliwe, że twoja przeszłość wcale nie była radosna i różowa, może masz wiele przykrych wspomnień, może właśnie rozpamiętujesz śmierć bliskiej osoby lub bolesne rozstanie z facetem. Co cię nie zabije, to cię wzmocni - pomyśl o tym, że wszystko już poza tobą, przeżyłaś, doświadczyłaś. Wszystko to sprawiło, że jesteś mądrzejsza i silniejsza.

9. Masz w co się ubrać. Pfff, wiadomo, mogłoby być o niebo lepiej. "Dajcie kartę kredytową, to się o tym przekonacie!". Ale serio - masz parę niezłych ciuchów na zimę i kilka na lato. Znajdziesz coś sensownego zarówno do pracy, jak i na party. A szczerze mówiąc, połowa szafy i tak mogłaby się ewakuować, a ty byś tego nie zauważyła, czyż nie?

10. Masz wokół życzliwych ludzi. Nikt nie jest samotną wyspą, z pewnością jest ktoś komu możesz zaufać, komu możesz się zwierzyć, ktoś, kto cię kocha, lubi. Może to rodzina, może przyjaciele. Być może to jedna osoba, może całkiem spora grupa znajomych - ale z pewnością ktoś taki blisko ciebie jest. Pielęgnuj tę niezwykłą relację i ciesz się nią!

Zobacz wideo
Więcej o: