"Pielgrzymi zobaczą, jak ginęli niewierni" - zawieziecie ich na lotnisko w Stambule?

Drodzy redaktorzy "Rzepy", zmieńcie tytuł tego newsa. "Niewierni" umierają codziennie - w Syrii, Iraku i Turcji. Zwłaszcza po zamachu na lotnisku w Stambule podsycanie religijnych animozji wydaje się nie na miejscu.

fot. screen ze strony rp.plfot. screen ze strony rp.pl fot. screen ze strony rp.pl fot. screen ze strony rp.pl

"Pielgrzymi zobaczą, jak ginęli niewierni" to tytuł wiadomości, która ukazała się w "Rzeczpospolitej" online. News z 8 czerwca dotyczy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i planowanej podczas nich historycznej rekonstrukcji odsieczy wiedeńskiej.

Nie mamy nic przeciwko Światowym Dniom Młodzieży (choć z racji wieku nie kwalifikujemy się, niestety). Nie mamy nic przeciwko rekonstrukcjom historycznym (każdy dzień zaczynamy od prac nad rekonstrukcją twarzy). Lubimy Sobieskiego (z lodem). Jednak hasło "zobaczcie, jak giną niewierni" w obecnej sytuacji w Europie i na świecie wydaje nam się mało przemyślane. A po zamachu na lotnisku w Stambule wręcz ohydne.

Apelujemy więc do kolegów redaktorów z Rzepy, aby tytuł zmienili. Pielgrzymi zobaczą szarżę husarii - wystarczy. Miejmy nadzieję, że widok ginących wiernych i niewiernych zostanie im jednak oszczędzony.

Więcej o: