Co takiego jest z tą Polską, że rodacy nie chcą tu żyć?!

"Mój poziom cierpliwości i wiary w to, ze tu może być lepiej osiągnął punkt krytyczny i pękła mi żyłka" - pisze nasza Czytelniczka. I punktuje ostro, za co nie poważa naszego pięknego kraju.

Tak w dużym skrócie rzecz ujmując Polska to państwo policyjne i źle finansowo zarządzane. To dlatego ludzie stąd uciekają i ja też się nad tym zastanawiam, mimo że jestem po czterdziestce. Nie jestem osobą bezrobotną i nigdy nie byłam - wręcz przeciwnie, jestem przedsiębiorcą, zatrudniam pracowników. Mój status materialny nie jest najgorszy, mam co jeść, mam gdzie mieszkać, stać mnie na kino, teatr i coroczny urlop za granicą. I z roku na rok coraz bardziej mierzi mnie to, co widzę na naszej scenie politycznej i gospodarczej. I nic nie zapowiada, że idzie ku lepszemu.

O, karanie też jest nadużywane nagminnie. Policja zajmuje się głównie karaniem.

I cóż z tego, że tu piękne krajobrazy mam i ludzi miłych, skoro skarbówka widzi we mnie złodzieja, fundusz zdrowia chętnie bierze składki, ale już operować to mnie ewentualnie może za 2 lata, ZUS jest czarną dziurą bez dna i choć muszę płacić składki, to na emeryturę nie liczę. Na wszystko w tym kraju trzeba mieć zezwolenia, koncesje, upoważnienia, pozwolenia, poświadczenia i 6 pieczątek do tego... I jeszcze śmie się to wszystko nazywać wolnym rynkiem!

Nasza ustawa o VAT jest jednym wielkim nieporozumieniem i służy jedynie temu, żeby utrudnić życie przedsiębiorcom, zagmatwać, zapętlić, a potem karać srogo. O, karanie też jest nadużywane nagminnie. Policja zajmuje się głównie karaniem, straż miejska również, od karania są też pipy, pihy, sanepidy i dziesiątka innych instytucji. Kolejna dziesiątka instytucji, które maja prawo mnie wylegitymować i kazać mi udowadniać, ze nie jestem słoniem pewnie też się znajdzie.

Jak ja pójdę pod sejm i nahałasuję, to mnie zamkną za zakłócanie porządku.

Boję się telewizor włączyć, bo tam same przepychanki na najwyższych szczeblach, jedni się obrażają, inni kwalifikują na terapię, a ja ze strachem się zastanawiam, co będzie jutro? Czuję się w tym kraju niepewnie mając świadomość, że niejedną firmę skarbówka doprowadziła do upadłości, a nierentowne kopalnie są utrzymywane z publicznych pieniędzy, bo się wszyscy górników boją. Jak ja pójdę pod sejm i nahałasuję, to mnie zamkną za zakłócanie porządku. W czymże ja jestem gorsza od górnika?

Mnie nikt nie dokłada do wypłat pracownikom. Ale za to chętnie dowalą mi kolejny podatek albo kolejną podwyżkę, bo się budżet nie dopina. I nic to, ze ogólnie wiadomo, iż podnoszenie podatków skutkuje zmniejszeniem wpływów z nich, u nas ciągle naiwnie wierzą, że jednak w Polsce uda się to, co do tej pory nikomu się nie udało.

Patrząc na usilne usprawiedliwianie pedofilii wśród księży naprawdę tracę wiarę w człowieka.

Inną kwestią, która mi tu żyć nie daje jest religia. Naprawdę nie mam najmniejszej ochoty żyć według zasad osób wierzących w bajki. Każdy ma swoją bajkę, w coś wierzy (albo i nie), ale nie każdy ma tyle tupetu, żeby życie ludzkie stawiać niżej niż przykazania swojej wiary. Patrząc na usilne usprawiedliwianie pedofilii wśród księży naprawdę tracę wiarę w człowieka.

Poszukam sobie więc kraju z wolnością gospodarczą i gdzie religia jest w poszanowaniu prawdziwym, a nie wycieraniem gęby jak komu pasuje. Mój poziom cierpliwości i wiary w to, ze tu może być lepiej osiągnął punkt krytyczny i pękła mi żyłka.

Agnieszka

Więcej o: